
Fiberpude 60x63/70 cm med unikt, dunlignende fyld af silikoniserede fiberdun, 800 g. De bløde, lette fiberdun bevarer deres volume og er nemme at ryste på plads. Blødt bolster i 100% bomuldscambric, som er behandlet med biocidet GREENFIRST®. Vask 60°C. Inkl. opbevaringstaske.
Denne vare er behandlet med biocidet GREENFIRST®, som indeholder det aktive stof Geraniol. Behandlingen med Geraniol beskytter mod støvmider. Geraniol er klassificeret som hudsensibiliserende, og direkte hudkontakt bør undgås. Dæk altid med sengetøj som dynebetræk, lagner og pudebetræk.
| Fyldtype | Fiberpude |
|---|---|
| Pudetype | Hovedpude |
| Størrelse | Bredde 60 cm, Længde 63/70 cm, Højde 12 cm |
| Fyldvægt | 800 g |
| Fyld | 100% polyester, silikoniserede fiberdun |
| Totalvægt | 890 g |
| Bolster | |
| Konstruktion | 1 kammer |
| Farve | Hvid |
| Kant | Farve Lysegrøn, Materiale 100% bomuld, Facon Snorekant |
| Vask | 60°C skåne |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Egenskaber | GREENFIRST® bolster |
| Indpakning | Opbevaringstaske |
| Kvalitet | GOLD |
| Højde | Lav |
| Producent |
Fiberpude 60x63/70 cm med unikt, dunlignende fyld af silikoniserede fiberdun, 800 g. De bløde, lette fiberdun bevarer deres volume og er nemme at ryste på plads. Blødt bolster i 100% bomuldscambric, som er behandlet med biocidet GREENFIRST®. Vask 60°C. Inkl. opbevaringstaske.
Denne vare er behandlet med biocidet GREENFIRST®, som indeholder det aktive stof Geraniol. Behandlingen med Geraniol beskytter mod støvmider. Geraniol er klassificeret som hudsensibiliserende, og direkte hudkontakt bør undgås. Dæk altid med sengetøj som dynebetræk, lagner og pudebetræk.
| Fyldtype | Fiberpude |
|---|---|
| Pudetype | Hovedpude |
| Størrelse | Bredde 60 cm, Længde 63/70 cm, Højde 12 cm |
| Fyldvægt | 800 g |
| Fyld | 100% polyester, silikoniserede fiberdun |
| Totalvægt | 890 g |
| Bolster | |
| Konstruktion | 1 kammer |
| Farve | Hvid |
| Kant | Farve Lysegrøn, Materiale 100% bomuld, Facon Snorekant |
| Vask | 60°C skåne |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Egenskaber | GREENFIRST® bolster |
| Indpakning | Opbevaringstaske |
| Kvalitet | GOLD |
| Højde | Lav |
| Producent |


