
Fiberpude 60x63/70 cm med let, luftigt fyld af silikoniserede, spiralformede hulfibre, 700 g. Blødt bolster i 50% bomuld/50% Lyocell REFIBRA™. Vask 40°C.
Varenummer: 4322400
| Fyldtype | Fiberpude |
|---|---|
| Pudetype | Hovedpude |
| Størrelse | Bredde 60 cm, Længde 63/70 cm, Højde 14,5 cm |
| Fyldvægt | 700 g |
| Fyld | 100% polyester, silikoniserede, spiralformede hulfibre |
| Totalvægt | 840 g |
| Bolster | 50% cotton/50% lyocell, |
| Konstruktion | 1 kammer |
| Farve | Hvid |
| Kant | Farve Mosgrå, Materiale 100% polyester, satin, Facon Snorekant |
| Vask | 40°C skåne |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Egenskaber | |
| Kvalitet | GOLD |
| Højde | Mellem |
| Producent |
Fiberpude 60x63/70 cm med let, luftigt fyld af silikoniserede, spiralformede hulfibre, 700 g. Blødt bolster i 50% bomuld/50% Lyocell REFIBRA™. Vask 40°C.
Varenummer: 4322400
| Fyldtype | Fiberpude |
|---|---|
| Pudetype | Hovedpude |
| Størrelse | Bredde 60 cm, Længde 63/70 cm, Højde 14,5 cm |
| Fyldvægt | 700 g |
| Fyld | 100% polyester, silikoniserede, spiralformede hulfibre |
| Totalvægt | 840 g |
| Bolster | 50% cotton/50% lyocell, |
| Konstruktion | 1 kammer |
| Farve | Hvid |
| Kant | Farve Mosgrå, Materiale 100% polyester, satin, Facon Snorekant |
| Vask | 40°C skåne |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Egenskaber | |
| Kvalitet | GOLD |
| Højde | Mellem |
| Producent |


