
Allergivenlig fiberpude 60x63/70 cm med unikt, dunlignende fyld af silikoniserede fiberdun, 850 g. De bløde, lette fiberdun bevarer deres fylde og er nemme at ryste på plads. Blødt bolster i 100% bomuldscambric. Det tætvævede bolster begrænser støvmider i at trænge igennem. Vask 60°C. Inkl. opbevaringstaske.
Varenummer: 4245200
| Fyldtype | Fiberpude |
|---|---|
| Pudetype | Hovedpude |
| Størrelse | Bredde 60 cm, Længde 63/70 cm, Højde 14 cm |
| Fyldvægt | 850 g |
| Fyld | 100% polyester, silikoniserede fiberdun |
| Totalvægt | 930 g |
| Bolster | |
| Konstruktion | 1 kammer |
| Farve | Hvid |
| Kant | Farve Hvid, Materiale 100% bomuld, Facon Snorekant |
| Vask | 60°C skåne |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Egenskaber | , |
| Indpakning | Opbevaringstaske |
| Kvalitet | GOLD |
| Højde | Mellem |
| Allergivenlig | Ja |
| Producent |
Allergivenlig fiberpude 60x63/70 cm med unikt, dunlignende fyld af silikoniserede fiberdun, 850 g. De bløde, lette fiberdun bevarer deres fylde og er nemme at ryste på plads. Blødt bolster i 100% bomuldscambric. Det tætvævede bolster begrænser støvmider i at trænge igennem. Vask 60°C. Inkl. opbevaringstaske.
Varenummer: 4245200
| Fyldtype | Fiberpude |
|---|---|
| Pudetype | Hovedpude |
| Størrelse | Bredde 60 cm, Længde 63/70 cm, Højde 14 cm |
| Fyldvægt | 850 g |
| Fyld | 100% polyester, silikoniserede fiberdun |
| Totalvægt | 930 g |
| Bolster | |
| Konstruktion | 1 kammer |
| Farve | Hvid |
| Kant | Farve Hvid, Materiale 100% bomuld, Facon Snorekant |
| Vask | 60°C skåne |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Egenskaber | , |
| Indpakning | Opbevaringstaske |
| Kvalitet | GOLD |
| Højde | Mellem |
| Allergivenlig | Ja |
| Producent |


