
Fiberpude 60x63/70 cm med unikt, dunlignede fyld af silikoniserede fiberdun, 650 g. De bløde, lette fiberdun bevarer deres volumen og er nemme at ryste på plads. Blødt bolster i 100% bomuldscambric. Vask 60°C.
Varenummer: 4331500
| Fyldtype | Fiberpude |
|---|---|
| Pudetype | Hovedpude |
| Størrelse | Bredde 60 cm, Længde 63/70 cm, Højde 13 cm |
| Fyldvægt | 650 g |
| Fyld | 100% polyester, silikoniserede fiberdun |
| Totalvægt | 800 g |
| Bolster | |
| Konstruktion | 1 kammer |
| Farve | Lysegrå, Mønstret, Hvid |
| Kant | Farve Hvid, , Facon Snorekant |
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Kvalitet | PLUS |
| Højde | Mellem |
| Producent |
Fiberpude 60x63/70 cm med unikt, dunlignede fyld af silikoniserede fiberdun, 650 g. De bløde, lette fiberdun bevarer deres volumen og er nemme at ryste på plads. Blødt bolster i 100% bomuldscambric. Vask 60°C.
Varenummer: 4331500
| Fyldtype | Fiberpude |
|---|---|
| Pudetype | Hovedpude |
| Størrelse | Bredde 60 cm, Længde 63/70 cm, Højde 13 cm |
| Fyldvægt | 650 g |
| Fyld | 100% polyester, silikoniserede fiberdun |
| Totalvægt | 800 g |
| Bolster | |
| Konstruktion | 1 kammer |
| Farve | Lysegrå, Mønstret, Hvid |
| Kant | Farve Hvid, , Facon Snorekant |
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Kvalitet | PLUS |
| Højde | Mellem |
| Producent |


