
Allergivenlig fiberpude 60x63/70 cm med fyld af silikoniserede kuglefibre, 700 g. Pudens højde kan justeres ved at fjerne en del af fyldet. Blødt bolster i 100% bomuldscambric. Det tætvævede bolster begrænser støvmider i at trænge igennem. Vask 60°C. Inkl. opbevaringstaske.
Varenummer: 4238900
| Fyldtype | Fiberpude |
|---|---|
| Pudetype | Hovedpude |
| Størrelse | Bredde 60 cm, Længde 63/70 cm, Højde 13 cm |
| Fyldvægt | 700 g |
| Fyld | 100% polyester, silikoniserede kuglefibre |
| Totalvægt | 800 g |
| Bolster | |
| Konstruktion | 1 kammer |
| Farve | Hvid |
| Kant | Farve Grå, Logo print, Materiale 50% bomuld/50% polyester, Facon Snorekant |
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Instruktion | Vær sikker på at lynlåsen er lukket før vask |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | , |
| Egenskaber | Justerbar højde, , , |
| Indpakning | Opbevaringstaske |
| Kvalitet | GOLD |
| Højde | Høj - Justerbar højde |
| Allergivenlig | Ja |
| Producent |
Allergivenlig fiberpude 60x63/70 cm med fyld af silikoniserede kuglefibre, 700 g. Pudens højde kan justeres ved at fjerne en del af fyldet. Blødt bolster i 100% bomuldscambric. Det tætvævede bolster begrænser støvmider i at trænge igennem. Vask 60°C. Inkl. opbevaringstaske.
Varenummer: 4238900
| Fyldtype | Fiberpude |
|---|---|
| Pudetype | Hovedpude |
| Størrelse | Bredde 60 cm, Længde 63/70 cm, Højde 13 cm |
| Fyldvægt | 700 g |
| Fyld | 100% polyester, silikoniserede kuglefibre |
| Totalvægt | 800 g |
| Bolster | |
| Konstruktion | 1 kammer |
| Farve | Hvid |
| Kant | Farve Grå, Logo print, Materiale 50% bomuld/50% polyester, Facon Snorekant |
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Instruktion | Vær sikker på at lynlåsen er lukket før vask |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | , |
| Egenskaber | Justerbar højde, , , |
| Indpakning | Opbevaringstaske |
| Kvalitet | GOLD |
| Højde | Høj - Justerbar højde |
| Allergivenlig | Ja |
| Producent |


