
Allergivenlig fiberpude 60x63/70 cm med unikt, dunlignende fyld af silikoniserede fiberdun (100% genanvendt), 800 g. De bløde, lette fiberdun bevarer deres volumen og er nemme at ryste på plads. Pudens højde kan justeres ved at fjerne en del af fyldet. Bolster i 100% bomuld. Det tætvævede bolstre begrænser støvmider i at trænge igennem. Vask 60°C.
| Fyldtype | Fiberpude |
|---|---|
| Pudetype | Hovedpude |
| Størrelse | Bredde 60 cm, Længde 63/70 cm, Højde 11 cm |
| Fyldvægt | 800 g |
| Fyld | 100% polyester (100% genanvendt), silikoniserede fiberdun |
| Totalvægt | 930 g |
| Bolster | 100% bomuld |
| Konstruktion | 1 kammer |
| Farve | Hvid |
| Kant | Farve Blå, Materiale 100% polyester, satin, Facon Snorekant |
| Vask | 60°C skåne |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Professionel kemisk rensning i de opløsningsmidler, der er angivet for symbol P, og de opløsningsmidler, der er angivet for symbol F - mild proces |
| Instruktion | Vær sikker på at lynlåsen er lukket før vask |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Egenskaber | Justerbar højde, , |
| Kvalitet | PLUS |
| Højde | Lav - Justerbar højde |
| Allergivenlig | Ja |
| Producent |
Allergivenlig fiberpude 60x63/70 cm med unikt, dunlignende fyld af silikoniserede fiberdun (100% genanvendt), 800 g. De bløde, lette fiberdun bevarer deres volumen og er nemme at ryste på plads. Pudens højde kan justeres ved at fjerne en del af fyldet. Bolster i 100% bomuld. Det tætvævede bolstre begrænser støvmider i at trænge igennem. Vask 60°C.
| Fyldtype | Fiberpude |
|---|---|
| Pudetype | Hovedpude |
| Størrelse | Bredde 60 cm, Længde 63/70 cm, Højde 11 cm |
| Fyldvægt | 800 g |
| Fyld | 100% polyester (100% genanvendt), silikoniserede fiberdun |
| Totalvægt | 930 g |
| Bolster | 100% bomuld |
| Konstruktion | 1 kammer |
| Farve | Hvid |
| Kant | Farve Blå, Materiale 100% polyester, satin, Facon Snorekant |
| Vask | 60°C skåne |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Professionel kemisk rensning i de opløsningsmidler, der er angivet for symbol P, og de opløsningsmidler, der er angivet for symbol F - mild proces |
| Instruktion | Vær sikker på at lynlåsen er lukket før vask |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Egenskaber | Justerbar højde, , |
| Kvalitet | PLUS |
| Højde | Lav - Justerbar højde |
| Allergivenlig | Ja |
| Producent |


