
Fiberpude 60x63/70 cm med luftigt fyld af 70% Fossflakes/30% silikoniserede kuglefibre, 600 g. Kombinationen af lette Fossflakes og kuglefibre giver dig en pude, som bevarer sin fylde og tørrer hurtigt efter vask. Blødt bolster i 100% bomuldscambric. Vask 60°C.
Varenummer: 4302100
| Fyldtype | Fiberpude |
|---|---|
| Pudetype | Hovedpude |
| Størrelse | Bredde 60 cm, Længde 63/70 cm, Højde 13 cm |
| Fyldvægt | 600 g |
| Fyld | |
| Totalvægt | 750 g |
| Mærkevare | Fossflakes |
| Bolster | |
| Konstruktion | 1 kammer |
| Farve | Hvid |
| Kant | Farve Fersken, Materiale 100% bomuld, Facon Snorekant |
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Kan tørretumbles på uld eller silkeprogram. Er du i tvivl om din maskine kan overholde varmegraderne, så lad i stedet din dyne/pude lufttørre. |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Kvalitet | GOLD |
| Højde | Mellem |
| Producent |
Fiberpude 60x63/70 cm med luftigt fyld af 70% Fossflakes/30% silikoniserede kuglefibre, 600 g. Kombinationen af lette Fossflakes og kuglefibre giver dig en pude, som bevarer sin fylde og tørrer hurtigt efter vask. Blødt bolster i 100% bomuldscambric. Vask 60°C.
Varenummer: 4302100
| Fyldtype | Fiberpude |
|---|---|
| Pudetype | Hovedpude |
| Størrelse | Bredde 60 cm, Længde 63/70 cm, Højde 13 cm |
| Fyldvægt | 600 g |
| Fyld | |
| Totalvægt | 750 g |
| Mærkevare | Fossflakes |
| Bolster | |
| Konstruktion | 1 kammer |
| Farve | Hvid |
| Kant | Farve Fersken, Materiale 100% bomuld, Facon Snorekant |
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Kan tørretumbles på uld eller silkeprogram. Er du i tvivl om din maskine kan overholde varmegraderne, så lad i stedet din dyne/pude lufttørre. |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Kvalitet | GOLD |
| Højde | Mellem |
| Producent |


