
Allergivenlig moskusdunpude 60x63/70 cm med 3 kamre. Fyld af 100% hvide, europæiske moskusdun i yderkamrene og 70% hvide, europæiske andefjer/30% andedun i inderkammeret, 950 g. Moskusdun minder om de eksklusive edderdun og giver en blød og behagelig støtte. Bolster i 100% jacquardvævet bomuld. Det tætvævede bolster begrænser støvmider i at trænge igennem. Bæreevne 750/425. Vask 60°C.
Varenummer: 4201400
| Fyldtype | Moskusdunpude |
|---|---|
| Pudetype | Hovedpude |
| Størrelse | Bredde 60 cm, Længde 63/70 cm, Højde 19 cm |
| Fyldvægt | 950 g |
| Totalvægt | 1100 g |
| Fyld | Ydre kamre 100% hvide, europæiske moskusdun. Indre kamre 70% hvide, europæiske andefjer/30% hvide, europæiske andedun |
| Bæreevne | 750/425 |
| Bolster | 100% bomuld, jacquardvævet |
| Konstruktion | |
| Farve | Hvid |
| Kant | Farve Creme, Materiale 100% polyester, Facon Snorekant |
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | ** Tørretumbling muligt ved normal temperatur (max. 80ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Egenskaber | , , |
| Kvalitet | GOLD |
| Højde | Høj |
| Allergivenlig | Ja |
| Producent | Kontakt Kundeservice |
Allergivenlig moskusdunpude 60x63/70 cm med 3 kamre. Fyld af 100% hvide, europæiske moskusdun i yderkamrene og 70% hvide, europæiske andefjer/30% andedun i inderkammeret, 950 g. Moskusdun minder om de eksklusive edderdun og giver en blød og behagelig støtte. Bolster i 100% jacquardvævet bomuld. Det tætvævede bolster begrænser støvmider i at trænge igennem. Bæreevne 750/425. Vask 60°C.
Varenummer: 4201400
| Fyldtype | Moskusdunpude |
|---|---|
| Pudetype | Hovedpude |
| Størrelse | Bredde 60 cm, Længde 63/70 cm, Højde 19 cm |
| Fyldvægt | 950 g |
| Totalvægt | 1100 g |
| Fyld | Ydre kamre 100% hvide, europæiske moskusdun. Indre kamre 70% hvide, europæiske andefjer/30% hvide, europæiske andedun |
| Bæreevne | 750/425 |
| Bolster | 100% bomuld, jacquardvævet |
| Konstruktion | |
| Farve | Hvid |
| Kant | Farve Creme, Materiale 100% polyester, Facon Snorekant |
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | ** Tørretumbling muligt ved normal temperatur (max. 80ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Egenskaber | , , |
| Kvalitet | GOLD |
| Højde | Høj |
| Allergivenlig | Ja |
| Producent | Kontakt Kundeservice |


