
Allergivenlig moskusdunpude 60x63/70 cm med 3 kamre. Fyld af 60% hvide, europæiske moskusdun/40% moskusfjer i yderkamrene og 85% hvide, europæiske andefjer/15% hvide europæiske andedun i inderkammeret, 750 g. Moskusdun minder om de eksklusive edderdun og giver en blød og behagelig støtte. Blødt bolster i 100% bomuldscambric. Det tætvævede bolster begrænser støvmider i at trænge igennem. Den ene side af bolsteret indeholder kølende og temperaturregulerende mikrokapsler, hvilket giver dig muligheden for at skifte mellem en almindelig og en køligere side. Bæreevne 625/400. Vask 60°C.
| Fyldtype | Moskusdunpude |
|---|---|
| Pudetype | Hovedpude |
| Størrelse | Bredde 60 cm, Længde 63/70 cm, Højde 12 cm |
| Fyldvægt | 750 g |
| Totalvægt | 1002 g |
| Fyld | Ydre kamre 60% hvide, europæiske moskusdun/40% hvide, europæiske moskusfjer. Ydre kamre - vægt 150 g. Indre kamre 85% hvide, europæiske andefjer/15% hvide, europæiske andedun. Indre kamre - vægt 600 g |
| Bæreevne | 625/400 |
| Bolster | |
| Konstruktion | |
| Farve | Hvid |
| Kant | Farve Hvid, Materiale 100% polyester, Facon Snorekant |
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | ** Tørretumbling muligt ved normal temperatur (max. 80ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Egenskaber | , Kølende og temperaturregulerende stof på den ene side, , , |
| Kølende effekt | Ja |
| Kvalitet | GOLD |
| Højde | Mellem |
| Allergivenlig | Ja |
| Producent |
Allergivenlig moskusdunpude 60x63/70 cm med 3 kamre. Fyld af 60% hvide, europæiske moskusdun/40% moskusfjer i yderkamrene og 85% hvide, europæiske andefjer/15% hvide europæiske andedun i inderkammeret, 750 g. Moskusdun minder om de eksklusive edderdun og giver en blød og behagelig støtte. Blødt bolster i 100% bomuldscambric. Det tætvævede bolster begrænser støvmider i at trænge igennem. Den ene side af bolsteret indeholder kølende og temperaturregulerende mikrokapsler, hvilket giver dig muligheden for at skifte mellem en almindelig og en køligere side. Bæreevne 625/400. Vask 60°C.
| Fyldtype | Moskusdunpude |
|---|---|
| Pudetype | Hovedpude |
| Størrelse | Bredde 60 cm, Længde 63/70 cm, Højde 12 cm |
| Fyldvægt | 750 g |
| Totalvægt | 1002 g |
| Fyld | Ydre kamre 60% hvide, europæiske moskusdun/40% hvide, europæiske moskusfjer. Ydre kamre - vægt 150 g. Indre kamre 85% hvide, europæiske andefjer/15% hvide, europæiske andedun. Indre kamre - vægt 600 g |
| Bæreevne | 625/400 |
| Bolster | |
| Konstruktion | |
| Farve | Hvid |
| Kant | Farve Hvid, Materiale 100% polyester, Facon Snorekant |
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | ** Tørretumbling muligt ved normal temperatur (max. 80ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Egenskaber | , Kølende og temperaturregulerende stof på den ene side, , , |
| Kølende effekt | Ja |
| Kvalitet | GOLD |
| Højde | Mellem |
| Allergivenlig | Ja |
| Producent |


