
Allergivenlig moskusdundyne 200x220 cm med 90% hvide, europæiske moskusdun/10% moskusfjer, 860 g. Moskusdun minder om de eksklusive edderdun og har en enestående isoleringsevne. Blødt bolster i 100% bomuldscambric. Det tætvævede bolster begrænser støvmider i at trænge igennem. Syet i kassetter med kanalvægge, så dunene isolerer uden kuldebroer. Bæreevne 750. Vask 60°C. Inkl. opbevaringstaske.
Varenummer: 4110385
| Type | Dyne |
|---|---|
| Fyldtype | Moskusdundyne |
| Størrelse | Bredde 200 cm, Længde 220 cm |
| Dynetype | Dobbeltdyne |
| Fyldvægt | 860 g |
| Fyld | 90% hvide, europæiske moskusdun/10% hvide, europæiske moskusfjer |
| Bæreevne | 750 |
| Totalvægt | 2200 g |
| Bolster | |
| Konstruktion | Kassettesyet med indre kanalvægge |
| Farve | Hvid |
| Vask | 60°C skåne |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Kant | Farve Hvid, Materiale 100% bomuld, Facon Snorekant |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Egenskaber | , |
| Indpakning | Opbevaringstaske |
| Kvalitet | GOLD |
| Isoleringsevne | Varm |
| Garanti | 15 års garanti |
| Producent |
Allergivenlig moskusdundyne 200x220 cm med 90% hvide, europæiske moskusdun/10% moskusfjer, 860 g. Moskusdun minder om de eksklusive edderdun og har en enestående isoleringsevne. Blødt bolster i 100% bomuldscambric. Det tætvævede bolster begrænser støvmider i at trænge igennem. Syet i kassetter med kanalvægge, så dunene isolerer uden kuldebroer. Bæreevne 750. Vask 60°C. Inkl. opbevaringstaske.
Varenummer: 4110385
| Type | Dyne |
|---|---|
| Fyldtype | Moskusdundyne |
| Størrelse | Bredde 200 cm, Længde 220 cm |
| Dynetype | Dobbeltdyne |
| Fyldvægt | 860 g |
| Fyld | 90% hvide, europæiske moskusdun/10% hvide, europæiske moskusfjer |
| Bæreevne | 750 |
| Totalvægt | 2200 g |
| Bolster | |
| Konstruktion | Kassettesyet med indre kanalvægge |
| Farve | Hvid |
| Vask | 60°C skåne |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Kant | Farve Hvid, Materiale 100% bomuld, Facon Snorekant |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Egenskaber | , |
| Indpakning | Opbevaringstaske |
| Kvalitet | GOLD |
| Isoleringsevne | Varm |
| Garanti | 15 års garanti |
| Producent |


