
Allergivenlig gåsedunsdyne 240x220 cm med fyld af 80% hvide, europæiske gåsedun/20% gåsefjer, 1365 g. Blødt bolster i 100% bomuldscambric. Det tætvævede bolster begrænser støvmider i at trænge igennem. Syet i kassetter med kanalvægge, så dunene isolerer uden kuldebroer. Bæreevne 550. Vask 60°C. Inkl. opbevaringstaske.
Varenummer: 4056489
| Type | Vinterdyne |
|---|---|
| Fyldtype | Gåsedunsdyne |
| Størrelse | Bredde 240 cm, Længde 220 cm |
| Dynetype | Dobbeltdyne |
| Fyldvægt | 1365 g |
| Fyld | 80% hvide, europæiske gåsedun/20% hvide, europæiske gåsefjer |
| TOG (UK) | 13.5 |
| Bæreevne | 550 |
| Totalvægt | 2650 g |
| Bolster | |
| Konstruktion | Kassettesyet med indre kanalvægge |
| Farve | Mønstret, Hvid |
| Vask | 60°C skåne |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Kant | Farve Hvid, Materiale 100% polyester, satin, Facon Dobbelt stikning |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Egenskaber | , , |
| Indpakning | Opbevaringstaske |
| Kvalitet | GOLD |
| Isoleringsevne | Ekstra varm |
| Allergivenlig | Ja |
| Garanti | 10 års garanti |
| Producent |
Allergivenlig gåsedunsdyne 240x220 cm med fyld af 80% hvide, europæiske gåsedun/20% gåsefjer, 1365 g. Blødt bolster i 100% bomuldscambric. Det tætvævede bolster begrænser støvmider i at trænge igennem. Syet i kassetter med kanalvægge, så dunene isolerer uden kuldebroer. Bæreevne 550. Vask 60°C. Inkl. opbevaringstaske.
Varenummer: 4056489
| Type | Vinterdyne |
|---|---|
| Fyldtype | Gåsedunsdyne |
| Størrelse | Bredde 240 cm, Længde 220 cm |
| Dynetype | Dobbeltdyne |
| Fyldvægt | 1365 g |
| Fyld | 80% hvide, europæiske gåsedun/20% hvide, europæiske gåsefjer |
| TOG (UK) | 13.5 |
| Bæreevne | 550 |
| Totalvægt | 2650 g |
| Bolster | |
| Konstruktion | Kassettesyet med indre kanalvægge |
| Farve | Mønstret, Hvid |
| Vask | 60°C skåne |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Kant | Farve Hvid, Materiale 100% polyester, satin, Facon Dobbelt stikning |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Egenskaber | , , |
| Indpakning | Opbevaringstaske |
| Kvalitet | GOLD |
| Isoleringsevne | Ekstra varm |
| Allergivenlig | Ja |
| Garanti | 10 års garanti |
| Producent |


