
Spisebordsstol med sort formstøbt sæde og matchende fastgjort hynde i stof. Ben i massiv eg. Træet er lakeret for at forlænge holdbarheden.
Varenummer: 3690498
| Materiale | Filt, PP (polypropylen), Polyester mesh, Polyuretanskum, Massiv eg, Stål |
|---|---|
| Materiale | Sæde PP (polypropylen), Polyester mesh, Polyuretanskum, Ryg PP (polypropylen), Ben Massiv eg |
| Stel | Stål |
| Sæde | Stof Polyester mesh, Skum materiale Polyuretanskum, Skum densitet 24 kg/m³ |
| Behandling | Lakeret |
| Polstring | Sæde |
| Farve | Sort, Natur eg |
| Størrelse samlet | Bredde 48 cm, Højde 82 cm, Dybde 57 cm |
| Sædehøjde | 46 |
| Sædedybde | 41 |
| Med armlæn | Nej |
| Samle info | Usamlet |
| Størrelse usamlet | Bredde 43 cm, Længde 57 cm, Højde 48 cm |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | FSC® 100% |
| Vægt | 5 kg |
| Testet til | 110 kg |
| Maks. belastning | 110 kg |
| Producent |
Spisebordsstol med sort formstøbt sæde og matchende fastgjort hynde i stof. Ben i massiv eg. Træet er lakeret for at forlænge holdbarheden.
Varenummer: 3690498
| Materiale | Filt, PP (polypropylen), Polyester mesh, Polyuretanskum, Massiv eg, Stål |
|---|---|
| Materiale | Sæde PP (polypropylen), Polyester mesh, Polyuretanskum, Ryg PP (polypropylen), Ben Massiv eg |
| Stel | Stål |
| Sæde | Stof Polyester mesh, Skum materiale Polyuretanskum, Skum densitet 24 kg/m³ |
| Behandling | Lakeret |
| Polstring | Sæde |
| Farve | Sort, Natur eg |
| Størrelse samlet | Bredde 48 cm, Højde 82 cm, Dybde 57 cm |
| Sædehøjde | 46 |
| Sædedybde | 41 |
| Med armlæn | Nej |
| Samle info | Usamlet |
| Størrelse usamlet | Bredde 43 cm, Længde 57 cm, Højde 48 cm |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | FSC® 100% |
| Vægt | 5 kg |
| Testet til | 110 kg |
| Maks. belastning | 110 kg |
| Producent |



