
STORENA hobbyskum 80x200 cm kan nemt skæres til efter behov. Hobbyskum er et alsidigt og let materiale, der ofte bruges til hobby‑ og gør‑det‑selv‑projekter og er ideelt til dit næste kreative projekt.
Egenskaber
- Størrelse: B80 x L200 x H3 cm
- OEKO‑TEX® STANDARD 100: Testet for skadelige stoffer
OEKO‑TEX® STANDARD 100
Dette produkt er OEKO‑TEX® STANDARD 100‑certificeret. Det betyder, at alle komponenter er testet af uafhængige OEKO‑TEX‑institutter og lever op til strenge grænseværdier for skadelige stoffer.
| Madrastype | Skummadras |
|---|---|
| Fasthed | Blød |
| Kerne komposition | Purskum |
| Kerne | Purskum |
| Komfortlag 1 (øverst) | 30 mm purskum 25kg/m³ |
| Størrelse | Bredde 80 cm, Længde 200 cm, Højde 3 cm |
| Størrelse | 80x200 |
| Emballagestørrelse | Bredde 25 cm, Længde 80 cm, Højde 25 cm |
| Pakket | Rullepakket |
| Vægt | 1,2 kg |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Producent | Kontakt Kundeservice |
STORENA hobbyskum 80x200 cm kan nemt skæres til efter behov. Hobbyskum er et alsidigt og let materiale, der ofte bruges til hobby‑ og gør‑det‑selv‑projekter og er ideelt til dit næste kreative projekt.
Egenskaber
- Størrelse: B80 x L200 x H3 cm
- OEKO‑TEX® STANDARD 100: Testet for skadelige stoffer
OEKO‑TEX® STANDARD 100
Dette produkt er OEKO‑TEX® STANDARD 100‑certificeret. Det betyder, at alle komponenter er testet af uafhængige OEKO‑TEX‑institutter og lever op til strenge grænseværdier for skadelige stoffer.
| Madrastype | Skummadras |
|---|---|
| Fasthed | Blød |
| Kerne komposition | Purskum |
| Kerne | Purskum |
| Komfortlag 1 (øverst) | 30 mm purskum 25kg/m³ |
| Størrelse | Bredde 80 cm, Længde 200 cm, Højde 3 cm |
| Størrelse | 80x200 |
| Emballagestørrelse | Bredde 25 cm, Længde 80 cm, Højde 25 cm |
| Pakket | Rullepakket |
| Vægt | 1,2 kg |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Producent | Kontakt Kundeservice |


