
Termodyne 140x220 cm som består af 2 sammensyede dyner. Det isolerende luftrum mellem dynerne giver en jævn varme uden kuldebroer. Luftigt, isolerende fyld af silikoniserede, spiralformede hulfibre, 2x770 g. Bolster i 65% polyester/35% bomuld. Vask 60°C. Inkl. opbevaringstaske.
Varenummer: 4007351
| Type | Termodyne |
|---|---|
| Fyldtype | Fiberdyne |
| Størrelse | Bredde 140 cm, Længde 220 cm |
| Dynetype | Ekstra lang dyne |
| Fyldvægt | 2x770 g |
| Fyld | 100% polyester, silikoniserede, spiralformede hulfibre |
| Totalvægt | 2250 g |
| Bolster | 65% polyester/35% bomuld |
| Konstruktion | Bølgequiltet |
| Farve | Logo print, Hvid |
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Kant | Farve Beige, Materiale 65% polyester/35% bomuld, Facon Kantbånd |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Egenskaber | Termo |
| Indpakning | Opbevaringstaske |
| Kvalitet | GOLD |
| Isoleringsevne | Ekstra varm |
| Garanti | 10 års garanti |
| Producent | Kontakt Kundeservice |
Termodyne 140x220 cm som består af 2 sammensyede dyner. Det isolerende luftrum mellem dynerne giver en jævn varme uden kuldebroer. Luftigt, isolerende fyld af silikoniserede, spiralformede hulfibre, 2x770 g. Bolster i 65% polyester/35% bomuld. Vask 60°C. Inkl. opbevaringstaske.
Varenummer: 4007351
| Type | Termodyne |
|---|---|
| Fyldtype | Fiberdyne |
| Størrelse | Bredde 140 cm, Længde 220 cm |
| Dynetype | Ekstra lang dyne |
| Fyldvægt | 2x770 g |
| Fyld | 100% polyester, silikoniserede, spiralformede hulfibre |
| Totalvægt | 2250 g |
| Bolster | 65% polyester/35% bomuld |
| Konstruktion | Bølgequiltet |
| Farve | Logo print, Hvid |
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Kant | Farve Beige, Materiale 65% polyester/35% bomuld, Facon Kantbånd |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Egenskaber | Termo |
| Indpakning | Opbevaringstaske |
| Kvalitet | GOLD |
| Isoleringsevne | Ekstra varm |
| Garanti | 10 års garanti |
| Producent | Kontakt Kundeservice |


