
Sherpadyne 240x220 cm med blødt, let fyld af silikoniserede hulfibre (100% genanvendt), 1600 g. Bolster i 100% polyester. Bolsteret har blødt sherpa stof, der minder om uld. Vask 60°C.
Varenummer: 4126789
| Type | Dyne |
|---|---|
| Fyldtype | Fiberdyne |
| Størrelse | Bredde 240 cm, Længde 220 cm |
| Dynetype | Dobbeltdyne |
| Fyldvægt | 1600 g |
| Fyld | 100% polyester (100% genanvendt), silikoniserede hulfibre |
| Totalvægt | 3030 g |
| TOG (UK) | 7.5 |
| Bolster | 100% polyester |
| Konstruktion | Kvadratquiltet |
| Farve | Råhvid, Petrol |
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Kant | Farve Petrol, Materiale 100% polyester, Facon Kantbånd |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Egenskaber | |
| Kvalitet | PLUS |
| Isoleringsevne | Varm |
| Garanti | 5 års garanti |
| Producent |
Sherpadyne 240x220 cm med blødt, let fyld af silikoniserede hulfibre (100% genanvendt), 1600 g. Bolster i 100% polyester. Bolsteret har blødt sherpa stof, der minder om uld. Vask 60°C.
Varenummer: 4126789
| Type | Dyne |
|---|---|
| Fyldtype | Fiberdyne |
| Størrelse | Bredde 240 cm, Længde 220 cm |
| Dynetype | Dobbeltdyne |
| Fyldvægt | 1600 g |
| Fyld | 100% polyester (100% genanvendt), silikoniserede hulfibre |
| Totalvægt | 3030 g |
| TOG (UK) | 7.5 |
| Bolster | 100% polyester |
| Konstruktion | Kvadratquiltet |
| Farve | Råhvid, Petrol |
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Kant | Farve Petrol, Materiale 100% polyester, Facon Kantbånd |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Egenskaber | |
| Kvalitet | PLUS |
| Isoleringsevne | Varm |
| Garanti | 5 års garanti |
| Producent |


