
Fiberdyne 200x220 cm med unikt, dunlignende fyld af silikoniserede fiberdun (100% genanvendt), 950 g. De bløde, lette fiberdun bevarer deres volumen. Bolster i 100% bomuld. Vask 60°C.
Varenummer: 4128885
| Type | Sommerdyne |
|---|---|
| Fyldtype | Fiberdyne |
| Størrelse | Bredde 200 cm, Længde 220 cm |
| Dynetype | Dobbeltdyne |
| Fyldvægt | 950 g |
| Fyld | 100% polyester (100% genanvendt), silikoniserede fiberdun |
| Totalvægt | 2000 g |
| Bolster | 100% bomuld |
| Konstruktion | Kvadratquiltet |
| Farve | Hvid |
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Kant | Farve Blå, Striber, Hvid, Materiale 100% bomuld, Facon Snorekant |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Kvalitet | PLUS |
| Isoleringsevne | Sval |
| Garanti | 5 års garanti |
| Producent | Kontakt Kundeservice |
Fiberdyne 200x220 cm med unikt, dunlignende fyld af silikoniserede fiberdun (100% genanvendt), 950 g. De bløde, lette fiberdun bevarer deres volumen. Bolster i 100% bomuld. Vask 60°C.
Varenummer: 4128885
| Type | Sommerdyne |
|---|---|
| Fyldtype | Fiberdyne |
| Størrelse | Bredde 200 cm, Længde 220 cm |
| Dynetype | Dobbeltdyne |
| Fyldvægt | 950 g |
| Fyld | 100% polyester (100% genanvendt), silikoniserede fiberdun |
| Totalvægt | 2000 g |
| Bolster | 100% bomuld |
| Konstruktion | Kvadratquiltet |
| Farve | Hvid |
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Kant | Farve Blå, Striber, Hvid, Materiale 100% bomuld, Facon Snorekant |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Kvalitet | PLUS |
| Isoleringsevne | Sval |
| Garanti | 5 års garanti |
| Producent | Kontakt Kundeservice |


