
Allergivenlig fiberdyne 140x220 cm med luftigt, isolerende fyld af silikoniserede, spiralformede hulfibre, 1100 g. Tætvævet bolster i 100% bomuldscambric. Det tætvævede bolster begrænser støvmider i at trænge igennem. Vask 60°C. Inkl. opbevaringstaske.
| Type | Dyne |
|---|---|
| Fyldtype | Fiberdyne |
| Størrelse | Bredde 140 cm, Længde 220 cm |
| Dynetype | Ekstra lang dyne |
| Fyldvægt | 1100 g |
| Fyld | 100% polyester, silikoniserede, spiralformede hulfibre |
| Totalvægt | 1800 g |
| Bolster | |
| Konstruktion | Mønsterquiltet |
| Farve | Hvid |
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Kant | Farve Grå, Logo print, Materiale 100% bomuld, Facon Kantbånd |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | , |
| Egenskaber | , , |
| Indpakning | Opbevaringstaske |
| Kvalitet | GOLD |
| Isoleringsevne | Varm |
| Allergivenlig | Ja |
| Garanti | 10 års garanti |
| Producent |
Allergivenlig fiberdyne 140x220 cm med luftigt, isolerende fyld af silikoniserede, spiralformede hulfibre, 1100 g. Tætvævet bolster i 100% bomuldscambric. Det tætvævede bolster begrænser støvmider i at trænge igennem. Vask 60°C. Inkl. opbevaringstaske.
| Type | Dyne |
|---|---|
| Fyldtype | Fiberdyne |
| Størrelse | Bredde 140 cm, Længde 220 cm |
| Dynetype | Ekstra lang dyne |
| Fyldvægt | 1100 g |
| Fyld | 100% polyester, silikoniserede, spiralformede hulfibre |
| Totalvægt | 1800 g |
| Bolster | |
| Konstruktion | Mønsterquiltet |
| Farve | Hvid |
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Kant | Farve Grå, Logo print, Materiale 100% bomuld, Facon Kantbånd |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | , |
| Egenskaber | , , |
| Indpakning | Opbevaringstaske |
| Kvalitet | GOLD |
| Isoleringsevne | Varm |
| Allergivenlig | Ja |
| Garanti | 10 års garanti |
| Producent |


