
Fiberdyne 135x220 cm med blødt, let fyld af silikoniserede hulfibre, 1050 g. Blødt bolster i 100% polyestermikrofiber (100% genanvendt). Vask 60°C. Inkl. opbevaringstaske.
Varenummer: 4062351
| Type | Dyne |
|---|---|
| Fyldtype | Fiberdyne |
| Størrelse | Bredde 135 cm, Længde 220 cm, Højde 5 cm |
| Dynetype | Ekstra lang dyne |
| Fyldvægt | 1050 g |
| Fyld | 100% polyester, silikoniserede hulfibre |
| Totalvægt | 1550 g |
| Bolster | 100% polyester (100% genanvendt), mikrofiber |
| Konstruktion | Mønsterquiltet, Single needle quilting |
| Farve | Råhvid |
| Vask | 60°C skåne |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Naturlig tørring | Liggetørring |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Kant | Farve Råhvid, Materiale 100% polyester, Facon Kantbånd |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Indpakning | Opbevaringstaske |
| Kvalitet | PLUS |
| Isoleringsevne | Varm |
| Garanti | 5 års garanti |
| Producent |
Fiberdyne 135x220 cm med blødt, let fyld af silikoniserede hulfibre, 1050 g. Blødt bolster i 100% polyestermikrofiber (100% genanvendt). Vask 60°C. Inkl. opbevaringstaske.
Varenummer: 4062351
| Type | Dyne |
|---|---|
| Fyldtype | Fiberdyne |
| Størrelse | Bredde 135 cm, Længde 220 cm, Højde 5 cm |
| Dynetype | Ekstra lang dyne |
| Fyldvægt | 1050 g |
| Fyld | 100% polyester, silikoniserede hulfibre |
| Totalvægt | 1550 g |
| Bolster | 100% polyester (100% genanvendt), mikrofiber |
| Konstruktion | Mønsterquiltet, Single needle quilting |
| Farve | Råhvid |
| Vask | 60°C skåne |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Naturlig tørring | Liggetørring |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Kant | Farve Råhvid, Materiale 100% polyester, Facon Kantbånd |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Indpakning | Opbevaringstaske |
| Kvalitet | PLUS |
| Isoleringsevne | Varm |
| Garanti | 5 års garanti |
| Producent |


