
Fiberdyne 135x200 cm med let, luftigt fyld af silikoniserede spiralformede hulfibre (100% genanvendt), 700 g. Blødt bolster i 100% mikrofiber (100% genanvendt). Vask 40°C. Inkl. opbevaringstaske.
Varenummer: 4059650
| Type | Dyne |
|---|---|
| Fyldtype | Fiberdyne |
| Størrelse | Bredde 135 cm, Længde 200 cm |
| Dynetype | Enkeltdyne |
| Fyldvægt | 700 g |
| Fyld | 100% polyester (100% genanvendt), silikoniserede hulfibre |
| Totalvægt | 1420 g |
| Bolster | 100% polyester (100% genanvendt), mikrofiber |
| Konstruktion | Mønsterquiltet |
| Farve | Hvid |
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Kant | Farve Hvid, Materiale 100% polyester, Facon Snorekant |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Indpakning | Opbevaringstaske |
| Kvalitet | GOLD |
| Isoleringsevne | Varm |
| Garanti | 10 års garanti |
| Producent |
Fiberdyne 135x200 cm med let, luftigt fyld af silikoniserede spiralformede hulfibre (100% genanvendt), 700 g. Blødt bolster i 100% mikrofiber (100% genanvendt). Vask 40°C. Inkl. opbevaringstaske.
Varenummer: 4059650
| Type | Dyne |
|---|---|
| Fyldtype | Fiberdyne |
| Størrelse | Bredde 135 cm, Længde 200 cm |
| Dynetype | Enkeltdyne |
| Fyldvægt | 700 g |
| Fyld | 100% polyester (100% genanvendt), silikoniserede hulfibre |
| Totalvægt | 1420 g |
| Bolster | 100% polyester (100% genanvendt), mikrofiber |
| Konstruktion | Mønsterquiltet |
| Farve | Hvid |
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Kant | Farve Hvid, Materiale 100% polyester, Facon Snorekant |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Indpakning | Opbevaringstaske |
| Kvalitet | GOLD |
| Isoleringsevne | Varm |
| Garanti | 10 års garanti |
| Producent |


