
FOLDBY kontorstol er designet til at støtte dig, så du kan holde fokus gennem hele din arbejdsdag. En kontorstol er en justerbar, støttende stol, der hjælper dig med at holde dig komfortabel gennem lange arbejdsdage. Stolens armlæn hjælper til god holdning, mens sædet og ryglænet i åndbart sort mesh hjælper med at holde dig komfortabel gennem arbejdsdagen. W57 x H107-116 x D62 cm
Egenskaber
- Trinløs vippefunktion: Følger din krops bevægelser
- Tiltlås i lodret position: Lås stolen for en stabil position
- Justerbar højde: Juster til din højde og kropsholdning
- Sikkerhedshjul: Låser automatisk, når stolen ikke er i brug
- Mesh: Bedre luftgennemstrømning og åndbarhed
Trinløs vippefunktion
Den trinløse vippefunktion lader sædet og ryggen vippe let bagud og bevæge sig med dig, når du læner dig tilbage. Dette understøtter din naturlige bevægelse, så du kan sidde komfortabelt i længere tid.
Tiltlås i lodret position
Du kan låse den trinløse vippefunktion i den lodrette position. Dette er nyttigt når du har brug for at fokusere på dit arbejde.
Justerbar højde
Juster højden på stolen, så den passer til din højde og hvordan du kan lide at sidde. Sid komfortabelt i længere tid ved at lade dine fødder hvile fladt på jorden og justere dine arme i niveau med skrivebordet.
Sikkerhedshjul
Hjulene har en trykfølsom låsemekanisme. Af sikkerhedsmæssige grunde låser hjulene automatisk, når stolen ikke er i brug. Hjulene låses op, når du sætter dig på stolen eller lægger vægt på den.
Mesh
Mesh-stoffet på sædet giver bedre luftgennemstrømning og åndbarhed. Det hjælper med at holde dig kølig og komfortabel på lange dage.
| Materiale | PP (polypropylen), Polyamid, Polyester mesh, Stål |
|---|---|
| Materiale | Sæde PP (polypropylen), Polyester mesh, Stål, Ryg PP (polypropylen), Polyester mesh, Armlæn PP (polypropylen), Ben Polyamid |
| Stel | Stål |
| Sæde | Stof Polyester mesh |
| Møbelhjul | Polyamid |
| Ryglæn | Stof Polyester mesh |
| Armlæn | Stof PP (polypropylen) |
| Stof | Polyester mesh |
| Polstring | Sæde og ryg |
| Farve | Sort |
| Funktion | Gaspatron, , Trinløs vippefunktion, Tiltlås i lodret position |
| Egenskaber | Højdejusterbar |
| Størrelse samlet | Bredde 57 cm, Højde 107-116 cm, Dybde 62 cm |
| Sædehøjde | 50-59 |
| Sædedybde | 49 |
| Armlænshøjde | 19 |
| Samle info | Usamlet |
| Størrelse usamlet | Bredde 65 cm, Længde 65 cm, Højde 32 cm |
| Vægt | 11 kg |
| Testet til | 110 kg |
| Maks. belastning | 110 kg |
| Vask | Nej |
| Producent |
FOLDBY kontorstol er designet til at støtte dig, så du kan holde fokus gennem hele din arbejdsdag. En kontorstol er en justerbar, støttende stol, der hjælper dig med at holde dig komfortabel gennem lange arbejdsdage. Stolens armlæn hjælper til god holdning, mens sædet og ryglænet i åndbart sort mesh hjælper med at holde dig komfortabel gennem arbejdsdagen. W57 x H107-116 x D62 cm
Egenskaber
- Trinløs vippefunktion: Følger din krops bevægelser
- Tiltlås i lodret position: Lås stolen for en stabil position
- Justerbar højde: Juster til din højde og kropsholdning
- Sikkerhedshjul: Låser automatisk, når stolen ikke er i brug
- Mesh: Bedre luftgennemstrømning og åndbarhed
Trinløs vippefunktion
Den trinløse vippefunktion lader sædet og ryggen vippe let bagud og bevæge sig med dig, når du læner dig tilbage. Dette understøtter din naturlige bevægelse, så du kan sidde komfortabelt i længere tid.
Tiltlås i lodret position
Du kan låse den trinløse vippefunktion i den lodrette position. Dette er nyttigt når du har brug for at fokusere på dit arbejde.
Justerbar højde
Juster højden på stolen, så den passer til din højde og hvordan du kan lide at sidde. Sid komfortabelt i længere tid ved at lade dine fødder hvile fladt på jorden og justere dine arme i niveau med skrivebordet.
Sikkerhedshjul
Hjulene har en trykfølsom låsemekanisme. Af sikkerhedsmæssige grunde låser hjulene automatisk, når stolen ikke er i brug. Hjulene låses op, når du sætter dig på stolen eller lægger vægt på den.
Mesh
Mesh-stoffet på sædet giver bedre luftgennemstrømning og åndbarhed. Det hjælper med at holde dig kølig og komfortabel på lange dage.
| Materiale | PP (polypropylen), Polyamid, Polyester mesh, Stål |
|---|---|
| Materiale | Sæde PP (polypropylen), Polyester mesh, Stål, Ryg PP (polypropylen), Polyester mesh, Armlæn PP (polypropylen), Ben Polyamid |
| Stel | Stål |
| Sæde | Stof Polyester mesh |
| Møbelhjul | Polyamid |
| Ryglæn | Stof Polyester mesh |
| Armlæn | Stof PP (polypropylen) |
| Stof | Polyester mesh |
| Polstring | Sæde og ryg |
| Farve | Sort |
| Funktion | Gaspatron, , Trinløs vippefunktion, Tiltlås i lodret position |
| Egenskaber | Højdejusterbar |
| Størrelse samlet | Bredde 57 cm, Højde 107-116 cm, Dybde 62 cm |
| Sædehøjde | 50-59 |
| Sædedybde | 49 |
| Armlænshøjde | 19 |
| Samle info | Usamlet |
| Størrelse usamlet | Bredde 65 cm, Længde 65 cm, Højde 32 cm |
| Vægt | 11 kg |
| Testet til | 110 kg |
| Maks. belastning | 110 kg |
| Vask | Nej |
| Producent |

