
Bomuldsbleer i blød og absorberende 100% bomuld. Disse alsidige klude kan vaskes ved 95°C, hvilket sikrer en hygiejnisk brug. Sælges i en praktisk 12-pak. B70 x L70 cm
Varenummer: 4912666
| Materiale | 100% bomuld |
|---|---|
| Vask | 95°C |
| Blegning | Alle blegemidler kan anvendes |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | ** Strygning muligt ved normal temperatur (max. 150ºC) |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Instruktion | Bør altid vaskes med lignende farver, Vaskes før brug |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Vægt | 115 g/m². |
| Farvemetode | Bleget |
| Producent | Kontakt Kundeservice |
Bomuldsbleer i blød og absorberende 100% bomuld. Disse alsidige klude kan vaskes ved 95°C, hvilket sikrer en hygiejnisk brug. Sælges i en praktisk 12-pak. B70 x L70 cm
Varenummer: 4912666
| Materiale | 100% bomuld |
|---|---|
| Vask | 95°C |
| Blegning | Alle blegemidler kan anvendes |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | ** Strygning muligt ved normal temperatur (max. 150ºC) |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Instruktion | Bør altid vaskes med lignende farver, Vaskes før brug |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Vægt | 115 g/m². |
| Farvemetode | Bleget |
| Producent | Kontakt Kundeservice |


