
Rengøringsklude der ikke efterlader striber ved aftørring på sarte overflader. Består af en blanding af polyester og polyamid, der effektivt absorberer fugt uden at ridse. Kludene kan maskinvaskes ved 60°C. Kommer i en pakke med 2. Fås i forskellige farver. B30 x L30 cm
| Materiale | 80% polyester/20% polyamid |
|---|---|
| Størrelse | Bredde 30 cm, Længde 30 cm |
| Farve | Sort, Mørkebrun, Lysegrå |
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Vægt | 200 g/m². |
| Farvemetode | Farvet |
| Producent |
Rengøringsklude der ikke efterlader striber ved aftørring på sarte overflader. Består af en blanding af polyester og polyamid, der effektivt absorberer fugt uden at ridse. Kludene kan maskinvaskes ved 60°C. Kommer i en pakke med 2. Fås i forskellige farver. B30 x L30 cm
| Materiale | 80% polyester/20% polyamid |
|---|---|
| Størrelse | Bredde 30 cm, Længde 30 cm |
| Farve | Sort, Mørkebrun, Lysegrå |
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Vægt | 200 g/m². |
| Farvemetode | Farvet |
| Producent |



