
Pakke med 2 beige karklude i bomuld. De har en høj sugeevne for effektiv rengøring og daglige køkkenopgaver. Kludene kan maskinvaskes ved 60°C for nem vedligeholdelse og genbrug. B28 x L28 cm
Varenummer: 4912578
| Materiale | 100% bomuld |
|---|---|
| Størrelse | Bredde 28 cm, Længde 28 cm |
| Farve | Beige |
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | * Strygning muligt ved lav temperatur (max. 110ºC) |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Instruktion | Bør altid vaskes med lignende farver |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Vægt | 330 g/m². |
| Farvemetode | |
| Producent |
Pakke med 2 beige karklude i bomuld. De har en høj sugeevne for effektiv rengøring og daglige køkkenopgaver. Kludene kan maskinvaskes ved 60°C for nem vedligeholdelse og genbrug. B28 x L28 cm
Varenummer: 4912578
| Materiale | 100% bomuld |
|---|---|
| Størrelse | Bredde 28 cm, Længde 28 cm |
| Farve | Beige |
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | * Strygning muligt ved lav temperatur (max. 110ºC) |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Instruktion | Bør altid vaskes med lignende farver |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Vægt | 330 g/m². |
| Farvemetode | |
| Producent |



