
Varenummer: 6510574
| Materiale forside | 100% polyester |
|---|---|
| Materiale bagside | 100% jute |
| Anvendelse | Indendørs |
| Vask | Nej |
| Instruktion | Kan pletrenses med vand |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Professionel kemisk rens - mild proces |
| Størrelse | Bredde 135 cm, Længde 190 cm |
| Luv højde | 30 mm |
| Vægt forside | 790 g/m². |
| Vægt bagside | 760 g/m². |
| Total vægt for- og bagside | 1550 g/m². |
| Farvemetode | |
| Egenskab | Uld-look |
| Farve | Antracitgrå, Creme |
| Design | Mønstret |
| Form | Rektangulært |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Yderligere info | Fjern spild med det samme. Hvis spildet er flydende, tørres med en ren, ufarvet klud ved at trykke godt rundt om det spildte produkt for at absorbere så meget som muligt. Støvsug regelmæssigt ved lav effekt med et mundstykke uden børste. Træk ikke i løse ender. Klip dem i stedet med en saks for at fjerne dem. Opbevares på et tørt sted med god ventilation. Drejes af og til for at sikre lige meget slid. Det anbefales at bruge et tæppeunderlag. Luft og støvsug tæppet for at fjerne eventuelle lugte, tæppet måtte have, når det er nyt. |
| Producent |
Varenummer: 6510574
| Materiale forside | 100% polyester |
|---|---|
| Materiale bagside | 100% jute |
| Anvendelse | Indendørs |
| Vask | Nej |
| Instruktion | Kan pletrenses med vand |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Professionel kemisk rens - mild proces |
| Størrelse | Bredde 135 cm, Længde 190 cm |
| Luv højde | 30 mm |
| Vægt forside | 790 g/m². |
| Vægt bagside | 760 g/m². |
| Total vægt for- og bagside | 1550 g/m². |
| Farvemetode | |
| Egenskab | Uld-look |
| Farve | Antracitgrå, Creme |
| Design | Mønstret |
| Form | Rektangulært |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Yderligere info | Fjern spild med det samme. Hvis spildet er flydende, tørres med en ren, ufarvet klud ved at trykke godt rundt om det spildte produkt for at absorbere så meget som muligt. Støvsug regelmæssigt ved lav effekt med et mundstykke uden børste. Træk ikke i løse ender. Klip dem i stedet med en saks for at fjerne dem. Opbevares på et tørt sted med god ventilation. Drejes af og til for at sikre lige meget slid. Det anbefales at bruge et tæppeunderlag. Luft og støvsug tæppet for at fjerne eventuelle lugte, tæppet måtte have, når det er nyt. |
| Producent |