
Varenummer: 6517758
| Materiale | 100% bomuld |
|---|---|
| Anvendelse | Indendørs |
| Vask | Nej |
| Instruktion | Løse fibre eller fnug kan forekomme efter vask og brug, Bør kun pletrenses |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Professionel kemisk rensning i de opløsningsmidler, der er angivet for symbol P, og de opløsningsmidler, der er angivet for symbol F - mild proces |
| Størrelse | Bredde 140 cm, Længde 200 cm |
| Total vægt for- og bagside | 1800 g/m². |
| Farvemetode | Reaktiv farvet |
| Farve | Lysegrå |
| Design | Mønstret |
| Form | Rektangulært |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Yderligere info | Støvsug regelmæssigt på en lav effektindstilling med et mundstykke uden børste. Ryst og drej tæppet regelmæssigt. Undgå at trække i løse tråde, klip dem med i stedet med en saks. Fastgør løse tråde på bagsiden, hvis nødvendigt. Undgå at gnide ved pletfjerning. |
| Producent | Kontakt Kundeservice |
Varenummer: 6517758
| Materiale | 100% bomuld |
|---|---|
| Anvendelse | Indendørs |
| Vask | Nej |
| Instruktion | Løse fibre eller fnug kan forekomme efter vask og brug, Bør kun pletrenses |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Professionel kemisk rensning i de opløsningsmidler, der er angivet for symbol P, og de opløsningsmidler, der er angivet for symbol F - mild proces |
| Størrelse | Bredde 140 cm, Længde 200 cm |
| Total vægt for- og bagside | 1800 g/m². |
| Farvemetode | Reaktiv farvet |
| Farve | Lysegrå |
| Design | Mønstret |
| Form | Rektangulært |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Yderligere info | Støvsug regelmæssigt på en lav effektindstilling med et mundstykke uden børste. Ryst og drej tæppet regelmæssigt. Undgå at trække i løse tråde, klip dem med i stedet med en saks. Fastgør løse tråde på bagsiden, hvis nødvendigt. Undgå at gnide ved pletfjerning. |
| Producent | Kontakt Kundeservice |