
Varenummer: 6518000
| Materiale forside | 100% polyester (100% genanvendt) |
|---|---|
| Materiale bagside | 100% bomuld/latex |
| Anvendelse | Indendørs |
| Vask | Nej |
| Instruktion | Tørres af med en fugtig klud |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Størrelse | Bredde 140 cm, Længde 200 cm |
| Luv højde | 15 mm |
| Vægt forside | 1300 g/m². |
| Vægt bagside | 1350 g/m². |
| Total vægt for- og bagside | 2650 g/m². |
| Farve | Natur |
| Design | Stribet |
| Form | Rektangulært |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Yderligere info | Fjern spild med det samme ved at duppe med en ren, ufarvet klud. Støvsug regelmæssigt ved lav effekt med et mundstykke uden børste. Træk ikke i løse ender, klip dem i stedet med en saks. Opbevares på et tørt sted med god ventilation. Drejes af og til for at sikre lige meget slid. Det anbefales at bruge et tæppeunderlag. |
| Producent | Kontakt Kundeservice |
Varenummer: 6518000
| Materiale forside | 100% polyester (100% genanvendt) |
|---|---|
| Materiale bagside | 100% bomuld/latex |
| Anvendelse | Indendørs |
| Vask | Nej |
| Instruktion | Tørres af med en fugtig klud |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Størrelse | Bredde 140 cm, Længde 200 cm |
| Luv højde | 15 mm |
| Vægt forside | 1300 g/m². |
| Vægt bagside | 1350 g/m². |
| Total vægt for- og bagside | 2650 g/m². |
| Farve | Natur |
| Design | Stribet |
| Form | Rektangulært |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Yderligere info | Fjern spild med det samme ved at duppe med en ren, ufarvet klud. Støvsug regelmæssigt ved lav effekt med et mundstykke uden børste. Træk ikke i løse ender, klip dem i stedet med en saks. Opbevares på et tørt sted med god ventilation. Drejes af og til for at sikre lige meget slid. Det anbefales at bruge et tæppeunderlag. |
| Producent | Kontakt Kundeservice |