
Varenummer: 5884059
| Materiale forside | 100% polyester |
|---|---|
| Materiale bagside | 100% bomuld |
| Anvendelse | Indendørs |
| Vask | Nej |
| Instruktion | Kan pletrenses med vand, Løse fibre eller fnug kan forekomme efter vask og brug |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Professionel kemisk rens - mild proces |
| Størrelse | Bredde 140 cm, Længde 200 cm |
| Luv højde | 25 mm |
| Vægt forside | 1600 g/m². |
| Vægt bagside | 800 g/m². |
| Total vægt for- og bagside | 2400 g/m². |
| Farvemetode | |
| Farve | Grå |
| Design | Ensfarvet |
| Form | Rektangulært |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Yderligere info | Fjern spild med det samme ved at tørre med en ren, ufarvet klud. Støvsug regelmæssigt ved lav effekt med et mundstykke uden børste. Træk ikke i løse ender. Klip dem i stedet med en saks for at fjerne dem. Opbevares på et tørt sted med god ventilation. Drej af og til for at sikre lige meget slid. Det anbefales at bruge et tæppeunderlag. |
| Producent |
Varenummer: 5884059
| Materiale forside | 100% polyester |
|---|---|
| Materiale bagside | 100% bomuld |
| Anvendelse | Indendørs |
| Vask | Nej |
| Instruktion | Kan pletrenses med vand, Løse fibre eller fnug kan forekomme efter vask og brug |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Professionel kemisk rens - mild proces |
| Størrelse | Bredde 140 cm, Længde 200 cm |
| Luv højde | 25 mm |
| Vægt forside | 1600 g/m². |
| Vægt bagside | 800 g/m². |
| Total vægt for- og bagside | 2400 g/m². |
| Farvemetode | |
| Farve | Grå |
| Design | Ensfarvet |
| Form | Rektangulært |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Yderligere info | Fjern spild med det samme ved at tørre med en ren, ufarvet klud. Støvsug regelmæssigt ved lav effekt med et mundstykke uden børste. Træk ikke i løse ender. Klip dem i stedet med en saks for at fjerne dem. Opbevares på et tørt sted med god ventilation. Drej af og til for at sikre lige meget slid. Det anbefales at bruge et tæppeunderlag. |
| Producent |