
Grøn havestol med et formstøbt sæde i plast (90% genanvendt), som er UV-beskyttet for at forhindre farven i at falme. Ben i olieret FSC® hårdttræ. Det slidstærke træ er behandlet med olie for at beskytte det og fremhæve dets naturlige farve. Regelmæssig oliering af træet anbefales for at bevare dets farve og beskytte det mod fugt.
| Størrelse samlet | Bredde 55 cm, Højde 80 cm, Dybde 54 cm |
|---|---|
| Sædehøjde | 44 |
| Stole armlæns højde | 61 cm |
| Størrelse usamlet | Bredde 57 cm, Længde 69 cm, Højde 23,5 cm |
| Vægt | 6 kg |
| Materiale | , Polypropylene (90% genanvendt) (plast), Ryg Polypropylene (90% genanvendt) (plast), Sæde Polypropylene (90% genanvendt) (plast), Armlæn Polypropylene (90% genanvendt) (plast), , Massivt eukalyptustræ |
| Møbelsko | Polypropylen |
| Egenskaber | |
| Behandling | Olieret |
| Farve | Olivengrøn |
| Testet til | 110 kg |
| Samle info | Usamlet |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Vedligehold | Behandles med træolie i henhold til den vedlagte vejledning. |
| Opbevaring | Bør opbevares indendørs om vinteren |
| Anvendelse | Udendørs |
| Producent |
Grøn havestol med et formstøbt sæde i plast (90% genanvendt), som er UV-beskyttet for at forhindre farven i at falme. Ben i olieret FSC® hårdttræ. Det slidstærke træ er behandlet med olie for at beskytte det og fremhæve dets naturlige farve. Regelmæssig oliering af træet anbefales for at bevare dets farve og beskytte det mod fugt.
| Størrelse samlet | Bredde 55 cm, Højde 80 cm, Dybde 54 cm |
|---|---|
| Sædehøjde | 44 |
| Stole armlæns højde | 61 cm |
| Størrelse usamlet | Bredde 57 cm, Længde 69 cm, Højde 23,5 cm |
| Vægt | 6 kg |
| Materiale | , Polypropylene (90% genanvendt) (plast), Ryg Polypropylene (90% genanvendt) (plast), Sæde Polypropylene (90% genanvendt) (plast), Armlæn Polypropylene (90% genanvendt) (plast), , Massivt eukalyptustræ |
| Møbelsko | Polypropylen |
| Egenskaber | |
| Behandling | Olieret |
| Farve | Olivengrøn |
| Testet til | 110 kg |
| Samle info | Usamlet |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Vedligehold | Behandles med træolie i henhold til den vedlagte vejledning. |
| Opbevaring | Bør opbevares indendørs om vinteren |
| Anvendelse | Udendørs |
| Producent |



