
Stabelstol med sæde og ryglæn i textiline og stel i pulverlakeret aluminium. Textiline er et behageligt, farveægte materiale, der tørrer hurtigt og er let at rengøre. Aluminium er et let og robust materiale, der ikke ruster. Havestolen kan stables for kompakt opbevaring.
| Størrelse samlet | Bredde 58 cm, Højde 93 cm, Dybde 62 cm |
|---|---|
| Sædehøjde | 44 |
| Stole armlæns højde | 65 cm |
| Vægt | 3 kg |
| Materiale | , , , , Folie, |
| Møbelsko | Polypropylen |
| Funktion | Kan stables |
| Behandling | |
| Farve | Grå |
| Testet til | 110 kg |
| Vedligeholdelsesfri | Ja |
| Samle info | Samlet |
| Vedligehold | Vedligeholdelsesfri. Vaskes med vand og mild sæbe. |
| Opbevaring | Bør opbevares indendørs om vinteren |
| Anvendelse | Udendørs |
| Producent | Kontakt Kundeservice |
Stabelstol med sæde og ryglæn i textiline og stel i pulverlakeret aluminium. Textiline er et behageligt, farveægte materiale, der tørrer hurtigt og er let at rengøre. Aluminium er et let og robust materiale, der ikke ruster. Havestolen kan stables for kompakt opbevaring.
| Størrelse samlet | Bredde 58 cm, Højde 93 cm, Dybde 62 cm |
|---|---|
| Sædehøjde | 44 |
| Stole armlæns højde | 65 cm |
| Vægt | 3 kg |
| Materiale | , , , , Folie, |
| Møbelsko | Polypropylen |
| Funktion | Kan stables |
| Behandling | |
| Farve | Grå |
| Testet til | 110 kg |
| Vedligeholdelsesfri | Ja |
| Samle info | Samlet |
| Vedligehold | Vedligeholdelsesfri. Vaskes med vand og mild sæbe. |
| Opbevaring | Bør opbevares indendørs om vinteren |
| Anvendelse | Udendørs |
| Producent | Kontakt Kundeservice |



