
Varenummer: 2779500
| Type | Duftolie |
|---|---|
| Materiale | Glas, Olie, Rattan |
| Størrelse | Diameter 5 cm, Højde 10 cm |
| Farve | Brun |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | FSC® Mix |
| Duft | Vanilla bean |
| Type | Duftolie |
| Beholderens materiale | Glas |
| Mængde | 100 ml |
| Fareangivelse(r) | Indeholder 1-(1,2,3,4,5,6,7,8-octahydro 2,3,8,8-tetramethyl-2-naphthyl) ethan-1-one, Piperonal, Linalool, Cinnamaldehyde. Kan udløse allergisk reaktion, Forårsager alvorlig øjenirritation |
| Sikkerhedsangivelse(r) | Hvis der er brug for lægehjælp, medbring da beholderen eller etiketten, Opbevares utilgængeligt for børn, Ved vedvarende øjenirritation Søg lægehjælp, Absorber udslip for at undgå materielskade |
| GHS piktogram | GHS07 - Advarsel |
| UFI number | 4600-E0MW-D00W-5QMN |
| Producent |
- GHS07 - Advarsel - GHS piktogram
Varenummer: 2779500
| Type | Duftolie |
|---|---|
| Materiale | Glas, Olie, Rattan |
| Størrelse | Diameter 5 cm, Højde 10 cm |
| Farve | Brun |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | FSC® Mix |
| Duft | Vanilla bean |
| Type | Duftolie |
| Beholderens materiale | Glas |
| Mængde | 100 ml |
| Fareangivelse(r) | Indeholder 1-(1,2,3,4,5,6,7,8-octahydro 2,3,8,8-tetramethyl-2-naphthyl) ethan-1-one, Piperonal, Linalool, Cinnamaldehyde. Kan udløse allergisk reaktion, Forårsager alvorlig øjenirritation |
| Sikkerhedsangivelse(r) | Hvis der er brug for lægehjælp, medbring da beholderen eller etiketten, Opbevares utilgængeligt for børn, Ved vedvarende øjenirritation Søg lægehjælp, Absorber udslip for at undgå materielskade |
| GHS piktogram | GHS07 - Advarsel |
| UFI number | 4600-E0MW-D00W-5QMN |
| Producent |