
LYSELVA madrasunderlag 80x200 cm fra DREAMZONE® er designet til at give dig stabilitet og komfort hele natten. Et madrasunderlag er et beskyttende lag mellem din madras og lamellerne, som forlænger madrassens levetid. Med skridsikker underside hjælper underlaget desuden med at forhindre, at madrassen glider.
Egenskaber
- Størrelse: B80 x L200 cm
- Skridsikker underside: Hjælper med at holde madrassen på plads
- Polyesterstof: Slidstærkt og let at rengøre
- OEKO‑TEX® STANDARD 100: Testet for skadelige stoffer
- Vaskbar: Kan vaskes ved 60°C
- DREAMZONE®: Kvalitetsmadrasser og -senge til en fornuftig pris, eksklusivt hos JYSK
Skridsikker underside
Dette madrasunderlag har en skridsikker underside, som er designet til at gribe fat i sengebunden eller madrassen. Det hjælper med at holde madrassen sikkert på plads og forhindrer, at den glider.
Polyesterstof
Polyester er et slidstærkt materiale, som er nemt at rengøre og holder sig pænt over tid – også ved hyppig brug.
OEKO‑TEX® STANDARD 100
Dette produkt er OEKO‑TEX® STANDARD 100‑certificeret. Det betyder, at alle komponenter er testet af uafhængige OEKO‑TEX‑institutter og lever op til strenge grænseværdier for skadelige stoffer.
Vaskbar
Madrasunderlaget kan maskinvaskes ved 60°C for at holde det frisk og rent. Vask ved 60°C eller derover fjerner uønskede husstøvmider fra stoffet.
DREAMZONE®
DREAMZONE® er dedikeret til at forbedre din søvn med individuelle løsninger inden for madrasser og senge. Kvalitet og funktionalitet er i centrum og har været det siden etableringen i Danmark i 2003. DREAMZONE® fås eksklusivt hos JYSK.
| Madrastype | Underlag |
|---|---|
| Bolster | 100% polyester |
| Skridsikker bund | Ja |
| Vask | 60°C skåne |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Instruktion | Bør altid vaskes med lignende farver |
| Størrelse | Bredde 80 cm, Længde 200 cm |
| Størrelse | 80x200 |
| Pakket | Foldet |
| Vægt | 0,6 kg |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Materiale | Nonwoven |
| Farve | Hvid |
| Producent | Kontakt Kundeservice |
LYSELVA madrasunderlag 80x200 cm fra DREAMZONE® er designet til at give dig stabilitet og komfort hele natten. Et madrasunderlag er et beskyttende lag mellem din madras og lamellerne, som forlænger madrassens levetid. Med skridsikker underside hjælper underlaget desuden med at forhindre, at madrassen glider.
Egenskaber
- Størrelse: B80 x L200 cm
- Skridsikker underside: Hjælper med at holde madrassen på plads
- Polyesterstof: Slidstærkt og let at rengøre
- OEKO‑TEX® STANDARD 100: Testet for skadelige stoffer
- Vaskbar: Kan vaskes ved 60°C
- DREAMZONE®: Kvalitetsmadrasser og -senge til en fornuftig pris, eksklusivt hos JYSK
Skridsikker underside
Dette madrasunderlag har en skridsikker underside, som er designet til at gribe fat i sengebunden eller madrassen. Det hjælper med at holde madrassen sikkert på plads og forhindrer, at den glider.
Polyesterstof
Polyester er et slidstærkt materiale, som er nemt at rengøre og holder sig pænt over tid – også ved hyppig brug.
OEKO‑TEX® STANDARD 100
Dette produkt er OEKO‑TEX® STANDARD 100‑certificeret. Det betyder, at alle komponenter er testet af uafhængige OEKO‑TEX‑institutter og lever op til strenge grænseværdier for skadelige stoffer.
Vaskbar
Madrasunderlaget kan maskinvaskes ved 60°C for at holde det frisk og rent. Vask ved 60°C eller derover fjerner uønskede husstøvmider fra stoffet.
DREAMZONE®
DREAMZONE® er dedikeret til at forbedre din søvn med individuelle løsninger inden for madrasser og senge. Kvalitet og funktionalitet er i centrum og har været det siden etableringen i Danmark i 2003. DREAMZONE® fås eksklusivt hos JYSK.
| Madrastype | Underlag |
|---|---|
| Bolster | 100% polyester |
| Skridsikker bund | Ja |
| Vask | 60°C skåne |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Instruktion | Bør altid vaskes med lignende farver |
| Størrelse | Bredde 80 cm, Længde 200 cm |
| Størrelse | 80x200 |
| Pakket | Foldet |
| Vægt | 0,6 kg |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Materiale | Nonwoven |
| Farve | Hvid |
| Producent | Kontakt Kundeservice |


