
ETNA sengegavl 180x115 cm er designet til at forbedre din søvnoplevelse. En sengegavl tilføjer stil til dit soveværelse og hjælper med at reducere mærker på væggen, som kan opstå, når man sover tæt på den. Derudover gør den det muligt at sidde komfortabelt i sengen uden at læne sig op ad en hård væg.
Egenskaber
- Størrelse: B180 x H115 x D6 cm
- Montering: Placeres på gulvet og op ad væggen
- Farve: Grå-40
- OEKO‑TEX® STANDARD 100: Testet for skadelige stoffer
- FSC® Mix: Træ‑ og skovbaserede materialer i dette produkt kommer fra FSC‑certificerede, genanvendte eller andre kontrollerede kilder
Montering
Denne sengegavl er designet til at stå direkte på gulvet og skal placeres op ad en væg for stabil montering.
Farve
Match din sengegavl med andre soveprodukter i samme farvekode Grå-40 for at skabe et sammenhængende udtryk.
OEKO‑TEX® STANDARD 100
Dette produkt er OEKO‑TEX® STANDARD 100‑certificeret. Det betyder, at alle komponenter er testet af uafhængige OEKO‑TEX‑institutter og lever op til strenge grænseværdier for skadelige stoffer.
FSC® Mix
FSC® Mix‑mærket betyder, at alle træ‑ og skovbaserede materialer i produktet kommer fra en kombination af FSC‑certificerede skove, genanvendte kilder eller FSC‑kontrolleret træ.
| Størrelse | Bredde 180 cm, Højde 115 cm, Dybde 6 cm |
|---|---|
| Bolster | 63% polypropylen/37% polyester |
| Bolster, bagside | 100% polyester |
| Materiale | Møbelstof |
| Fyld | 150 g/m² polyester vattering |
| Materiale | Træfiberplade |
| Farve | Mørkegrå |
| Madrasfarve | Grå-40 |
| Instruktion | Tørres af med en fugtig klud |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | FSC® Mix, OEKO-TEX® STANDARD 100 |
| Montering | Skal stå på gulv |
| Placering | Skal placeres mod en væg |
| Kvalitet | BASIC |
| Producent | Kontakt Kundeservice |
ETNA sengegavl 180x115 cm er designet til at forbedre din søvnoplevelse. En sengegavl tilføjer stil til dit soveværelse og hjælper med at reducere mærker på væggen, som kan opstå, når man sover tæt på den. Derudover gør den det muligt at sidde komfortabelt i sengen uden at læne sig op ad en hård væg.
Egenskaber
- Størrelse: B180 x H115 x D6 cm
- Montering: Placeres på gulvet og op ad væggen
- Farve: Grå-40
- OEKO‑TEX® STANDARD 100: Testet for skadelige stoffer
- FSC® Mix: Træ‑ og skovbaserede materialer i dette produkt kommer fra FSC‑certificerede, genanvendte eller andre kontrollerede kilder
Montering
Denne sengegavl er designet til at stå direkte på gulvet og skal placeres op ad en væg for stabil montering.
Farve
Match din sengegavl med andre soveprodukter i samme farvekode Grå-40 for at skabe et sammenhængende udtryk.
OEKO‑TEX® STANDARD 100
Dette produkt er OEKO‑TEX® STANDARD 100‑certificeret. Det betyder, at alle komponenter er testet af uafhængige OEKO‑TEX‑institutter og lever op til strenge grænseværdier for skadelige stoffer.
FSC® Mix
FSC® Mix‑mærket betyder, at alle træ‑ og skovbaserede materialer i produktet kommer fra en kombination af FSC‑certificerede skove, genanvendte kilder eller FSC‑kontrolleret træ.
| Størrelse | Bredde 180 cm, Højde 115 cm, Dybde 6 cm |
|---|---|
| Bolster | 63% polypropylen/37% polyester |
| Bolster, bagside | 100% polyester |
| Materiale | Møbelstof |
| Fyld | 150 g/m² polyester vattering |
| Materiale | Træfiberplade |
| Farve | Mørkegrå |
| Madrasfarve | Grå-40 |
| Instruktion | Tørres af med en fugtig klud |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | FSC® Mix, OEKO-TEX® STANDARD 100 |
| Montering | Skal stå på gulv |
| Placering | Skal placeres mod en væg |
| Kvalitet | BASIC |
| Producent | Kontakt Kundeservice |



