
Bomuldsdyne med fyld af 100% bomuld, 560 g. Bolster i 50% bomuld/50% TENCEL™ Lyocell. TENCEL™ Lyocell-fibre er fugtregulerende. Vask ved 60°C. Inkl. opbevaringstaske. 135x200 cm
Varenummer: 4256150
| Type | Sommerdyne |
|---|---|
| Fyldtype | Bomuldsdyne |
| Størrelse | Bredde 135 cm, Længde 200 cm, Højde 2,3 cm |
| Dynetype | Enkeltdyne |
| Fyldvægt | 560 g |
| Fyld | 100% bomuld |
| Totalvægt | 1200 g |
| Bolster | 50% bomuld/50% lyocell, TENCEL™ |
| Konstruktion | Bølgequiltet |
| Farve | Beige |
| Vask | 60°C skåne |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Professionel kemisk rensning i de opløsningsmidler, der er angivet for symbol P, og de opløsningsmidler, der er angivet for symbol F - mild proces |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Kant | Farve Natur, Materiale 100% bomuld, Facon Kantbånd |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Egenskaber | |
| Indpakning | Opbevaringstaske |
| Kvalitet | GOLD |
| Isoleringsevne | Sval |
| Allergivenlig | Ja |
| Garanti | 10 års garanti |
| Producent |
Bomuldsdyne med fyld af 100% bomuld, 560 g. Bolster i 50% bomuld/50% TENCEL™ Lyocell. TENCEL™ Lyocell-fibre er fugtregulerende. Vask ved 60°C. Inkl. opbevaringstaske. 135x200 cm
Varenummer: 4256150
| Type | Sommerdyne |
|---|---|
| Fyldtype | Bomuldsdyne |
| Størrelse | Bredde 135 cm, Længde 200 cm, Højde 2,3 cm |
| Dynetype | Enkeltdyne |
| Fyldvægt | 560 g |
| Fyld | 100% bomuld |
| Totalvægt | 1200 g |
| Bolster | 50% bomuld/50% lyocell, TENCEL™ |
| Konstruktion | Bølgequiltet |
| Farve | Beige |
| Vask | 60°C skåne |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Professionel kemisk rensning i de opløsningsmidler, der er angivet for symbol P, og de opløsningsmidler, der er angivet for symbol F - mild proces |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Kant | Farve Natur, Materiale 100% bomuld, Facon Kantbånd |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Egenskaber | |
| Indpakning | Opbevaringstaske |
| Kvalitet | GOLD |
| Isoleringsevne | Sval |
| Allergivenlig | Ja |
| Garanti | 10 års garanti |
| Producent |


