
Allergivenlig silkedyne 135x200 cm med fyld af 100% langfibret morbærsilke, 945 g. Den slidstærke, langfibrede silke forbliver jævnt fordelt i dynen og har en lang levetid. Silke er fra naturens side antibakteriel, temperaturregulerende og fugtabsorberende. Blødt bolster i 100% bomuldscambric. Vask 30°C. Inkl. opbevaringstaske.
Varenummer: 4135250
| Type | Dyne |
|---|---|
| Fyldtype | Silkedyne |
| Størrelse | Bredde 135 cm, Længde 200 cm |
| Dynetype | Enkeltdyne |
| Fyldvægt | 945 g |
| Fyld | |
| Totalvægt | 1640 g |
| Bolster | |
| Konstruktion | Single needle quilting |
| Farve | Hvid |
| Vask | 30°C skåne |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Naturlig tørring | Liggetørring |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Kant | Farve Gylden, Materiale 100% polyester, Facon Snorekant |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Egenskaber | , |
| Indpakning | Opbevaringstaske |
| Kvalitet | GOLD |
| Isoleringsevne | Varm |
| Allergivenlig | Ja |
| Garanti | 10 års garanti |
| Producent |
Allergivenlig silkedyne 135x200 cm med fyld af 100% langfibret morbærsilke, 945 g. Den slidstærke, langfibrede silke forbliver jævnt fordelt i dynen og har en lang levetid. Silke er fra naturens side antibakteriel, temperaturregulerende og fugtabsorberende. Blødt bolster i 100% bomuldscambric. Vask 30°C. Inkl. opbevaringstaske.
Varenummer: 4135250
| Type | Dyne |
|---|---|
| Fyldtype | Silkedyne |
| Størrelse | Bredde 135 cm, Længde 200 cm |
| Dynetype | Enkeltdyne |
| Fyldvægt | 945 g |
| Fyld | |
| Totalvægt | 1640 g |
| Bolster | |
| Konstruktion | Single needle quilting |
| Farve | Hvid |
| Vask | 30°C skåne |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Naturlig tørring | Liggetørring |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Kant | Farve Gylden, Materiale 100% polyester, Facon Snorekant |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Egenskaber | , |
| Indpakning | Opbevaringstaske |
| Kvalitet | GOLD |
| Isoleringsevne | Varm |
| Allergivenlig | Ja |
| Garanti | 10 års garanti |
| Producent |


