
Allergivenlig juniordyne 100x135 cm med luftigt, isolerende fyld af silikoniserede, spiralformede hulfibre, 175 g. Blødt bolster i 100% bomuldscambric. Det tætvævede bolster begrænser støvmider i at trænge igennem. Vask 60°C. Inkl. opbevaringstaske.
Varenummer: 4053239
| Type | Juniordyne |
|---|---|
| Fyldtype | Fiberdyne |
| Størrelse | Bredde 100 cm, Længde 135 cm |
| Dynetype | Juniordyne |
| Fyldvægt | 175 g |
| Fyld | 100% polyester, silikoniserede, spiralformede hulfibre |
| Totalvægt | 510 g |
| TOG (UK) | 4.0 |
| Bolster | |
| Konstruktion | Gennemsyet, kanaler |
| Farve | Hvid |
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Kant | Farve Prikker, Grøn, Hvid, Materiale 100% bomuld, Facon Kantbånd |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | , |
| Egenskaber | , , |
| Indpakning | Opbevaringstaske |
| Kvalitet | GOLD |
| Allergivenlig | Ja |
| Garanti | 10 års garanti |
| Producent | Kontakt Kundeservice |
Allergivenlig juniordyne 100x135 cm med luftigt, isolerende fyld af silikoniserede, spiralformede hulfibre, 175 g. Blødt bolster i 100% bomuldscambric. Det tætvævede bolster begrænser støvmider i at trænge igennem. Vask 60°C. Inkl. opbevaringstaske.
Varenummer: 4053239
| Type | Juniordyne |
|---|---|
| Fyldtype | Fiberdyne |
| Størrelse | Bredde 100 cm, Længde 135 cm |
| Dynetype | Juniordyne |
| Fyldvægt | 175 g |
| Fyld | 100% polyester, silikoniserede, spiralformede hulfibre |
| Totalvægt | 510 g |
| TOG (UK) | 4.0 |
| Bolster | |
| Konstruktion | Gennemsyet, kanaler |
| Farve | Hvid |
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Kant | Farve Prikker, Grøn, Hvid, Materiale 100% bomuld, Facon Kantbånd |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | , |
| Egenskaber | , , |
| Indpakning | Opbevaringstaske |
| Kvalitet | GOLD |
| Allergivenlig | Ja |
| Garanti | 10 års garanti |
| Producent | Kontakt Kundeservice |


