
Allergivenlig 4-season dyne 135x200 cm som består af 2 sammenknappede dyner. De 2 dyner kan bruges sammen og hver for sig alt efter årstid. Unikt dunlignende fyld af silikoniserede fiberdun, 500/800 g. De bløde, lette fiberdun beholder deres volume og isolerende egenskab. Blødt bolster i 100% bomuldscambric. Det tætvævede bolster begrænser støvmider i at trænge igennem. Vask 60°C. Inkl. opbevaringstaske.
Varenummer: 4045450
| Type | |
|---|---|
| Fyldtype | Fiberdyne |
| Størrelse | Bredde 135 cm, Længde 200 cm |
| Dynetype | Enkeltdyne |
| Fyldvægt | 500/800 g |
| Fyld | 100% polyester, silikoniserede fiberdun |
| Totalvægt | 2600 g |
| Bolster | |
| Konstruktion | Kvadratquiltet |
| Farve | Hvid |
| Vask | 60°C skåne |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Kant | Farve Hvid, Materiale 100% bomuld, Facon Snorekant |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Egenskaber | , , |
| Indpakning | Opbevaringstaske |
| Kvalitet | GOLD |
| Isoleringsevne | Ekstra varm |
| Allergivenlig | Ja |
| Garanti | 10 års garanti |
| Producent |
Allergivenlig 4-season dyne 135x200 cm som består af 2 sammenknappede dyner. De 2 dyner kan bruges sammen og hver for sig alt efter årstid. Unikt dunlignende fyld af silikoniserede fiberdun, 500/800 g. De bløde, lette fiberdun beholder deres volume og isolerende egenskab. Blødt bolster i 100% bomuldscambric. Det tætvævede bolster begrænser støvmider i at trænge igennem. Vask 60°C. Inkl. opbevaringstaske.
Varenummer: 4045450
| Type | |
|---|---|
| Fyldtype | Fiberdyne |
| Størrelse | Bredde 135 cm, Længde 200 cm |
| Dynetype | Enkeltdyne |
| Fyldvægt | 500/800 g |
| Fyld | 100% polyester, silikoniserede fiberdun |
| Totalvægt | 2600 g |
| Bolster | |
| Konstruktion | Kvadratquiltet |
| Farve | Hvid |
| Vask | 60°C skåne |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Kant | Farve Hvid, Materiale 100% bomuld, Facon Snorekant |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Egenskaber | , , |
| Indpakning | Opbevaringstaske |
| Kvalitet | GOLD |
| Isoleringsevne | Ekstra varm |
| Allergivenlig | Ja |
| Garanti | 10 års garanti |
| Producent |


