
Varenummer: 4069951
| Type | Sommerdyne |
|---|---|
| Fyldtype | Andedunsdyne |
| Størrelse | Bredde 135 cm, Længde 220 cm |
| Dynetype | Enkeltdyne |
| Fyldvægt | 345 g |
| Fyld | |
| Totalvægt | 1235 g |
| Bolster | 100% bomuld |
| Konstruktion | Gennemsyet, kvadrater |
| Farve | Hvid |
| Vask | 60°C skåne |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Kant | Farve Blå, Materiale 100% polyester, satin, Facon Snorekant |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Egenskaber | |
| Indpakning | Opbevaringstaske |
| Kvalitet | PLUS |
| Isoleringsevne | Sval |
| Garanti | 5 års garanti |
| Producent |
Varenummer: 4069951
| Type | Sommerdyne |
|---|---|
| Fyldtype | Andedunsdyne |
| Størrelse | Bredde 135 cm, Længde 220 cm |
| Dynetype | Enkeltdyne |
| Fyldvægt | 345 g |
| Fyld | |
| Totalvægt | 1235 g |
| Bolster | 100% bomuld |
| Konstruktion | Gennemsyet, kvadrater |
| Farve | Hvid |
| Vask | 60°C skåne |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Kant | Farve Blå, Materiale 100% polyester, satin, Facon Snorekant |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Egenskaber | |
| Indpakning | Opbevaringstaske |
| Kvalitet | PLUS |
| Isoleringsevne | Sval |
| Garanti | 5 års garanti |
| Producent |


