
Allergivenlig babydyne 67x100 cm med 90% hvide, europæiske gåsedun/10% gåsefjer, 60 g. Tætvævet bolster i 100% bomuldscambric. Det tætvævede bolster begrænser støvmider i at trænge igennem. Gennemsyet i kvadrater, så fyldet forbliver jævnt fordelt. Bæreevne 725. Vask 60°C.
| Type | Babydyne |
|---|---|
| Fyldtype | Gåsedunsdyne |
| Størrelse | Bredde 67 cm, Længde 100 cm |
| Dynetype | Babydyne |
| Fyldvægt | 60 g |
| Fyld | 90% hvide, europæiske gåsedun/10% hvide, europæiske gåsefjer |
| TOG (UK) | 3.6 |
| Bæreevne | 725 |
| Totalvægt | 210 g |
| Bolster | |
| Konstruktion | Gennemsyet, kvadrater |
| Farve | Grå, Logo print, Hvid |
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | ** Tørretumbling muligt ved normal temperatur (max. 80ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Kant | Farve Grå, Materiale 100% bomuldssatin, Facon Snorekant |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Egenskaber | , , |
| Kvalitet | GOLD |
| Allergivenlig | Ja |
| Garanti | 10 års garanti |
| Producent |
Allergivenlig babydyne 67x100 cm med 90% hvide, europæiske gåsedun/10% gåsefjer, 60 g. Tætvævet bolster i 100% bomuldscambric. Det tætvævede bolster begrænser støvmider i at trænge igennem. Gennemsyet i kvadrater, så fyldet forbliver jævnt fordelt. Bæreevne 725. Vask 60°C.
| Type | Babydyne |
|---|---|
| Fyldtype | Gåsedunsdyne |
| Størrelse | Bredde 67 cm, Længde 100 cm |
| Dynetype | Babydyne |
| Fyldvægt | 60 g |
| Fyld | 90% hvide, europæiske gåsedun/10% hvide, europæiske gåsefjer |
| TOG (UK) | 3.6 |
| Bæreevne | 725 |
| Totalvægt | 210 g |
| Bolster | |
| Konstruktion | Gennemsyet, kvadrater |
| Farve | Grå, Logo print, Hvid |
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | ** Tørretumbling muligt ved normal temperatur (max. 80ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Kant | Farve Grå, Materiale 100% bomuldssatin, Facon Snorekant |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Egenskaber | , , |
| Kvalitet | GOLD |
| Allergivenlig | Ja |
| Garanti | 10 års garanti |
| Producent |


