
Beige lænestol med sæde og ryglæn i textilin og stel i pulverlakeret aluminium. Ryglænet kan lænes tilbage i 6 positioner. Textilin er et behageligt, farveægte materiale, der tørrer hurtigt og er nemt at rengøre. Aluminium er et let og robust materiale, der ikke ruster. Havestolen kan foldes fladt, hvilket gør den nem at bære og opbevare.
| Størrelse samlet | Bredde 57 cm, Højde 109 cm, Dybde 70 cm |
|---|---|
| Sædehøjde | 44 |
| Stole armlæns højde | 65 cm |
| Vægt | 5 kg |
| Materiale | , , , , |
| Møbelsko | Polypropylen |
| Funktion | 6 positioner, Kan klappes sammen |
| Behandling | |
| Farve | Beige |
| Testet til | 110 kg |
| Vedligeholdelsesfri | Ja |
| Samle info | Samlet |
| Vedligehold | Vedligeholdelsesfri. Vaskes med vand og mild sæbe. |
| Opbevaring | Bør opbevares indendørs om vinteren |
| Anvendelse | Udendørs |
| Producent | Kontakt Kundeservice |
Beige lænestol med sæde og ryglæn i textilin og stel i pulverlakeret aluminium. Ryglænet kan lænes tilbage i 6 positioner. Textilin er et behageligt, farveægte materiale, der tørrer hurtigt og er nemt at rengøre. Aluminium er et let og robust materiale, der ikke ruster. Havestolen kan foldes fladt, hvilket gør den nem at bære og opbevare.
| Størrelse samlet | Bredde 57 cm, Højde 109 cm, Dybde 70 cm |
|---|---|
| Sædehøjde | 44 |
| Stole armlæns højde | 65 cm |
| Vægt | 5 kg |
| Materiale | , , , , |
| Møbelsko | Polypropylen |
| Funktion | 6 positioner, Kan klappes sammen |
| Behandling | |
| Farve | Beige |
| Testet til | 110 kg |
| Vedligeholdelsesfri | Ja |
| Samle info | Samlet |
| Vedligehold | Vedligeholdelsesfri. Vaskes med vand og mild sæbe. |
| Opbevaring | Bør opbevares indendørs om vinteren |
| Anvendelse | Udendørs |
| Producent | Kontakt Kundeservice |



