
Spisebordsstol med armlæn, der giver ekstra støtte og komfort. Stolen har et polstret sæde i lysegråt stof og et buet ryglæn i lys egefiner. Træet er lakeret for at forlænge holdbarheden. Ben i stål med egetræslook.
Varenummer: 3670340
| Materiale | Skum, , Plast, Krydsfiner, Polyester, , Stål |
|---|---|
| Materiale | Sæde Skum, Krydsfiner, Polyester, , , Ben Plast, Stål |
| Sæde | Stof Polyester, Skum materiale PU (polyuretan), Skum densitet 25 kg/m³ |
| Behandling | Lakeret |
| Polstring | Sæde |
| Farve | Lys eg, Lysegrå |
| Størrelse samlet | Bredde 52 cm, Højde 79 cm, Dybde 51 cm |
| Sædehøjde | 45 |
| Sædedybde | 41 |
| Med armlæn | Ja |
| Armlænshøjde | 65 |
| Samle info | Usamlet |
| Størrelse usamlet | Bredde 53 cm, Længde 58 cm, Højde 54 cm |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | FSC® Mix |
| Vægt | 11 kg |
| Testet til | 110 kg |
| Producent | Kontakt Kundeservice |
Spisebordsstol med armlæn, der giver ekstra støtte og komfort. Stolen har et polstret sæde i lysegråt stof og et buet ryglæn i lys egefiner. Træet er lakeret for at forlænge holdbarheden. Ben i stål med egetræslook.
Varenummer: 3670340
| Materiale | Skum, , Plast, Krydsfiner, Polyester, , Stål |
|---|---|
| Materiale | Sæde Skum, Krydsfiner, Polyester, , , Ben Plast, Stål |
| Sæde | Stof Polyester, Skum materiale PU (polyuretan), Skum densitet 25 kg/m³ |
| Behandling | Lakeret |
| Polstring | Sæde |
| Farve | Lys eg, Lysegrå |
| Størrelse samlet | Bredde 52 cm, Højde 79 cm, Dybde 51 cm |
| Sædehøjde | 45 |
| Sædedybde | 41 |
| Med armlæn | Ja |
| Armlænshøjde | 65 |
| Samle info | Usamlet |
| Størrelse usamlet | Bredde 53 cm, Længde 58 cm, Højde 54 cm |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | FSC® Mix |
| Vægt | 11 kg |
| Testet til | 110 kg |
| Producent | Kontakt Kundeservice |



