
Spisebordsstol med armlæn, der giver ekstra støtte og komfort. Stolen har et polstret sæde i brunt stof. Robust stel i mørk massiv eg med buet ryglæn. Træet er lakeret for at forlænge holdbarheden.
| Materiale | Skum, Træfiberplade, Polyester, Massiv eg |
|---|---|
| Materiale | Sæde Skum, Træfiberplade, Polyester, Ryg Massiv eg, Armlæn Massiv eg, Ben Massiv eg |
| Stel | Massiv eg |
| Sæde | Stof Polyester, Skum materiale Polyuretanskum, Skum densitet 25 kg/m³ |
| Behandling | Lakeret |
| Polstring | Sæde |
| Farve | Mørk eg, Brun |
| Størrelse samlet | Bredde 56 cm, Højde 70 cm, Dybde 49 cm |
| Sædehøjde | 48 |
| Sædedybde | 49 |
| Med armlæn | Ja |
| Armlænshøjde | 70 |
| Størrelse usamlet | Bredde 50 cm, Længde 59 cm, Højde 83 cm |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | FSC® Mix |
| Vægt | 8 kg |
| Testet til | 110 kg |
| Producent | Kontakt Kundeservice |
Spisebordsstol med armlæn, der giver ekstra støtte og komfort. Stolen har et polstret sæde i brunt stof. Robust stel i mørk massiv eg med buet ryglæn. Træet er lakeret for at forlænge holdbarheden.
| Materiale | Skum, Træfiberplade, Polyester, Massiv eg |
|---|---|
| Materiale | Sæde Skum, Træfiberplade, Polyester, Ryg Massiv eg, Armlæn Massiv eg, Ben Massiv eg |
| Stel | Massiv eg |
| Sæde | Stof Polyester, Skum materiale Polyuretanskum, Skum densitet 25 kg/m³ |
| Behandling | Lakeret |
| Polstring | Sæde |
| Farve | Mørk eg, Brun |
| Størrelse samlet | Bredde 56 cm, Højde 70 cm, Dybde 49 cm |
| Sædehøjde | 48 |
| Sædedybde | 49 |
| Med armlæn | Ja |
| Armlænshøjde | 70 |
| Størrelse usamlet | Bredde 50 cm, Længde 59 cm, Højde 83 cm |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | FSC® Mix |
| Vægt | 8 kg |
| Testet til | 110 kg |
| Producent | Kontakt Kundeservice |


