
Varenummer: 6887578
| Betræk | |
|---|---|
| Materiale | 100% bomuld |
| Vask | 40°C skåne |
| Blegning | Tåler oxiderende blegemidler uden klor, men må ikke klorbleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | * Strygning muligt ved lav temperatur (max. 110ºC) |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Instruktion | Bør altid vaskes med lignende farver |
| Vægt forside | 440 g/m². |
| Vægt bagside | 220 g/m². |
| Vægt betræk | 160 g |
| Størrelse | Bredde 35 cm, Længde 50 cm |
| Farvemetode | |
| Egenskab | Med lynlås |
| Farve | Grå, Latte |
| Design | Mønstret |
| Pude | |
| Fyld | 100% polyester (100% genanvendt) |
| Fyldvægt | 400 g |
| Vask - monteringspude | Nej |
| Generelt | |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Producent | Kontakt Kundeservice |
Varenummer: 6887578
| Betræk | |
|---|---|
| Materiale | 100% bomuld |
| Vask | 40°C skåne |
| Blegning | Tåler oxiderende blegemidler uden klor, men må ikke klorbleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | * Strygning muligt ved lav temperatur (max. 110ºC) |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Instruktion | Bør altid vaskes med lignende farver |
| Vægt forside | 440 g/m². |
| Vægt bagside | 220 g/m². |
| Vægt betræk | 160 g |
| Størrelse | Bredde 35 cm, Længde 50 cm |
| Farvemetode | |
| Egenskab | Med lynlås |
| Farve | Grå, Latte |
| Design | Mønstret |
| Pude | |
| Fyld | 100% polyester (100% genanvendt) |
| Fyldvægt | 400 g |
| Vask - monteringspude | Nej |
| Generelt | |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Producent | Kontakt Kundeservice |


