
Varenummer: 6509400
| Materiale | 68% polyester (50% genanvendt)/32% polypropylen |
|---|---|
| Anvendelse | Indendørs/udendørs |
| Vask | Nej |
| Instruktion | Kan pletrenses med vand |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Diameter | 160 cm |
| Total vægt for- og bagside | 1500 g/m². |
| Farvemetode | |
| Egenskab | Vendbar |
| Farve | Beige, Taupe |
| Design | Mønstret |
| Form | Rund |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Yderligere info | Regelmæssig støvsugning af begge sider er nødvendig mindst en gang om ugen for at fjerne støv og dyrehår. Støvsug flettede tæpper regelmæssigt. Mundstykke med børste bør aldrig bruges på flettede tæpper, fordi de beskadiger trådene. Brug et møbelmundstykke til at støvsuge tæppet for at undgå at beskadige stoffibre eller trække dem ud. |
| Producent | Kontakt Kundeservice |
Varenummer: 6509400
| Materiale | 68% polyester (50% genanvendt)/32% polypropylen |
|---|---|
| Anvendelse | Indendørs/udendørs |
| Vask | Nej |
| Instruktion | Kan pletrenses med vand |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Diameter | 160 cm |
| Total vægt for- og bagside | 1500 g/m². |
| Farvemetode | |
| Egenskab | Vendbar |
| Farve | Beige, Taupe |
| Design | Mønstret |
| Form | Rund |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Yderligere info | Regelmæssig støvsugning af begge sider er nødvendig mindst en gang om ugen for at fjerne støv og dyrehår. Støvsug flettede tæpper regelmæssigt. Mundstykke med børste bør aldrig bruges på flettede tæpper, fordi de beskadiger trådene. Brug et møbelmundstykke til at støvsuge tæppet for at undgå at beskadige stoffibre eller trække dem ud. |
| Producent | Kontakt Kundeservice |