
Solcellelampe med en klar glaskugle i et facetslebet glaslook. I løbet af dagen oplader solpanelet indeni batteriet, og ved skumringstid tændes lampen automatisk. Lampen er placeret på et spyd, der nemt kan sættes i jorden. Ø15 x H25 cm
| Materiale | Akrylonitril butadien styren, Glas, Polypropylen |
|---|---|
| Farve | Klar |
| Størrelse | Diameter 15 cm, Højde 25 cm |
| Størrelse usamlet | Bredde 15 cm, Længde 15 cm, Højde 14 cm |
| Vægt | 0,77 kg |
| Antal pærer/LED | 20 Stk |
| Pærer | Inkl. |
| Type pære/LED | LED |
| Lumen skala | 1 |
| Kelvin farve | 2700 K |
| Indbygget LED | Ja |
| Anvendelse | Udendørs |
| Anslået levetid for lyskilde i timer | 6 timer |
| Energikilde | Batteri |
| Solarpanel type | Polycrystal |
| Egenskab | Genopladelig |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | CE |
| Batterier | Inkl. |
| Antal batterier | 1 Stk |
| Batteristørrelse | AAA |
| Producent |
Solcellelampe med en klar glaskugle i et facetslebet glaslook. I løbet af dagen oplader solpanelet indeni batteriet, og ved skumringstid tændes lampen automatisk. Lampen er placeret på et spyd, der nemt kan sættes i jorden. Ø15 x H25 cm
| Materiale | Akrylonitril butadien styren, Glas, Polypropylen |
|---|---|
| Farve | Klar |
| Størrelse | Diameter 15 cm, Højde 25 cm |
| Størrelse usamlet | Bredde 15 cm, Længde 15 cm, Højde 14 cm |
| Vægt | 0,77 kg |
| Antal pærer/LED | 20 Stk |
| Pærer | Inkl. |
| Type pære/LED | LED |
| Lumen skala | 1 |
| Kelvin farve | 2700 K |
| Indbygget LED | Ja |
| Anvendelse | Udendørs |
| Anslået levetid for lyskilde i timer | 6 timer |
| Energikilde | Batteri |
| Solarpanel type | Polycrystal |
| Egenskab | Genopladelig |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | CE |
| Batterier | Inkl. |
| Antal batterier | 1 Stk |
| Batteristørrelse | AAA |
| Producent |



