
ODDERMOSE pavillon giver dig et alsidigt design, der gør det nemt at skabe et skyggefuldt område hvor som helst i haven. Det grå tag er modstandsdygtigt over for let regn og UV‑beskyttet for at bevare sin farve. Den robuste stålramme giver pavillonen god stabilitet.
Egenskaber
- Størrelse: B2,5 x L2,5 x H2,5 m
- Alsidig pavillon: Placér den fritstående, op ad en væg eller kombiner to pavilloner
- Vandafvisende: Taget er modstandsdygtigt over for let regn og dug
- UV‑beskyttet: Beskytter taget mod at falme
- Stålramme: Robust og holdbar konstruktion
- Spiralpløkker og snore medfølger: Fastgør pavillonen sikkert til jorden
Alsidig pavillon
Pavillonens fleksible design gør den nem at placere i dit uderum. Brug den fritstående for at skabe skygge i haven, stil den op ad en væg for at give læ på terrassen, eller kombiner to pavilloner for at skabe et større overdækket område til udendørs samvær.
Vandafvisende
Dugen er vandafvisende, så du kan nyde udelivet uden at bekymre dig om let regn eller dug. Med et vandsøjletryk på 1000 mm kan taget holde dig tør i milde vejrforhold.
UV‑beskyttet
Polyesterstoffet er UV‑beskyttet, hvilket betyder, at det kan tåle solens stråler uden at miste farve.
Stålramme
Pavillonen har en solid, pulverlakeret stålramme, der giver god stabilitet. Vægten af stålrammen hjælper med at holde pavillonen sikkert på plads.
Spiralpløkker og snore medfølger
Pavillonen leveres med spiralpløkker og snore, så du kan fastgøre den sikkert til jorden. Bind snorene til pavillonens ben, fastgør dem til pløkkerne, og drej pløkkerne ned i jorden.
| Størrelse | Bredde 250 cm, Længde 250 cm, Højde 250 cm |
|---|---|
| Størrelse usamlet | Bredde 18 cm, Længde 250 cm, Højde 23 cm |
| Vægt | 23 kg |
| Stel | Stål |
| Stolpe | Stål |
| Bjælke | Stål |
| Dug | 100% polyester |
| Farve | Grå |
| Vandsøjletryk | 1000 mm/cm² |
| Udstyr | UV-beskyttet, Vandafvisende |
| Medfølger | Pløkker og barduner |
| Blokerer UV-stråling på op til | 98 % |
| Behandling | Pulverlakeret |
| Samle info | Usamlet |
| Vedligehold | Vaskes med vand og mild sæbe. |
| Opbevaring | Bør opbevares indendørs om vinteren |
| Producent |
ODDERMOSE pavillon giver dig et alsidigt design, der gør det nemt at skabe et skyggefuldt område hvor som helst i haven. Det grå tag er modstandsdygtigt over for let regn og UV‑beskyttet for at bevare sin farve. Den robuste stålramme giver pavillonen god stabilitet.
Egenskaber
- Størrelse: B2,5 x L2,5 x H2,5 m
- Alsidig pavillon: Placér den fritstående, op ad en væg eller kombiner to pavilloner
- Vandafvisende: Taget er modstandsdygtigt over for let regn og dug
- UV‑beskyttet: Beskytter taget mod at falme
- Stålramme: Robust og holdbar konstruktion
- Spiralpløkker og snore medfølger: Fastgør pavillonen sikkert til jorden
Alsidig pavillon
Pavillonens fleksible design gør den nem at placere i dit uderum. Brug den fritstående for at skabe skygge i haven, stil den op ad en væg for at give læ på terrassen, eller kombiner to pavilloner for at skabe et større overdækket område til udendørs samvær.
Vandafvisende
Dugen er vandafvisende, så du kan nyde udelivet uden at bekymre dig om let regn eller dug. Med et vandsøjletryk på 1000 mm kan taget holde dig tør i milde vejrforhold.
UV‑beskyttet
Polyesterstoffet er UV‑beskyttet, hvilket betyder, at det kan tåle solens stråler uden at miste farve.
Stålramme
Pavillonen har en solid, pulverlakeret stålramme, der giver god stabilitet. Vægten af stålrammen hjælper med at holde pavillonen sikkert på plads.
Spiralpløkker og snore medfølger
Pavillonen leveres med spiralpløkker og snore, så du kan fastgøre den sikkert til jorden. Bind snorene til pavillonens ben, fastgør dem til pløkkerne, og drej pløkkerne ned i jorden.
| Størrelse | Bredde 250 cm, Længde 250 cm, Højde 250 cm |
|---|---|
| Størrelse usamlet | Bredde 18 cm, Længde 250 cm, Højde 23 cm |
| Vægt | 23 kg |
| Stel | Stål |
| Stolpe | Stål |
| Bjælke | Stål |
| Dug | 100% polyester |
| Farve | Grå |
| Vandsøjletryk | 1000 mm/cm² |
| Udstyr | UV-beskyttet, Vandafvisende |
| Medfølger | Pløkker og barduner |
| Blokerer UV-stråling på op til | 98 % |
| Behandling | Pulverlakeret |
| Samle info | Usamlet |
| Vedligehold | Vaskes med vand og mild sæbe. |
| Opbevaring | Bør opbevares indendørs om vinteren |
| Producent |


