HORNSLETLoungesæt HORNSLET 4-pers. sort
Anbefalede produkter
Giv dit uderum et moderne, minimalistisk udtryk med HORNSLET loungesættet. Dette sorte 4-personers sæt består af en sofa, 2 stole og et matchende loungebord med en bordplade i kunsttræ.
Egenskaber
- 4-personers loungesæt: 2-personers loungesofa, 2 loungestole og 1 bord
- Kunsttræ-bordplade: Naturligt trælook, ingen vedligeholdelse
- Textiline: Vejrbestandigt meshstof
- Stålstel: Robust og holdbart
4-personers loungesæt
Sættet består af en 2-personers loungesofa, 2 loungestole og et loungebord. Det matchende loungemøblement har komfortabelt plads til 4 personer.
Kunsttræ-bordplade
Loungebordet har en bordplade af kunsttræ. Det ligner naturligt træ i både udseende og struktur, men kræver ingen vedligeholdelse. Det er fremstillet af plast, f.eks. polystyren, som giver et holdbart materiale. Kunsttræ er vejrbestandigt og kan tåle sol, fugt og temperatursvingninger. Undgå at placere glasgenstande i direkte sollys på kunsttræet, da dette kan forårsage brændemærker og misfarvning.
Textiline
Textiline er et behageligt, farveægte meshstof lavet af coated polyester. Det er et praktisk materiale, der tørrer hurtigt og er let at rengøre. Textiline er vejrbestandigt og kan tåle sol, fugt og temperatursvingninger.
Stålstel
Det pulverlakerede stålstel er både robust og holdbart. Stellets vægt giver god stabilitet.
| Lounge sæt | 2-personers sofa, 2 stole, 1 bord |
|---|---|
| Sofa | |
| Størrelse samlet | Bredde: 116 cm, Højde: 77 cm, Dybde: 71 cm, Sædehøjde: 38 |
| Materiale | Stel: Stål, Ryg: Textiline er et slidstærkt mesh-stof vævet af plastbelagt polyestergarn. Det giver et vedligeholdelsesfrit, farvefast stof, der tørrer hurtigt og er let at rengøre. Textiline er et slidstærkt mesh-stof vævet af plastbelagt polyestergarn. Det giver et vedligeholdelsesfrit, farvefast stof, der tørrer hurtigt og er let at rengøre. |
| Type | 2-personers sofa |
| Stol | |
| Størrelse samlet | Bredde: 62, Højde: 77 cm, Dybde: 71 cm, Sædehøjde: 38 |
| Materiale | Stel: Stål, Ryg: Textiline er et slidstærkt mesh-stof vævet af plastbelagt polyestergarn. Det giver et vedligeholdelsesfrit, farvefast stof, der tørrer hurtigt og er let at rengøre. Textiline er et slidstærkt mesh-stof vævet af plastbelagt polyestergarn. Det giver et vedligeholdelsesfrit, farvefast stof, der tørrer hurtigt og er let at rengøre. |
| Stole armlæns højde | 62 cm |
| Bord | |
| Størrelse samlet | Bredde: 47, Længde: 85 cm, Højde: 39 cm |
| Materiale | Stel: Stål, Bordplade: Kunsttræ er et vedligeholdelsesfrit, syntetisk materiale med en naturlig træstruktur. Det er fremstillet af plast som polystyren, hvilket udgør et slidstærkt og vejrbestandigt materiale. Kunsttræ er UV-beskyttet, hvilket sikrer en farvebestandig overflade. |
| Bordhøjde - gulv til laveste kant af ramme | 38 cm |
| Møbelsko | Polypropylen |
| Størrelse usamlet | Bredde: 65 cm, Længde: 135 cm, Højde: 16.5 cm |
| Vægt | 28 kg |
| Farve | Sort |
| Personer | 4 |
| Behandling | Pulverlakeret |
| Maks. belastning | 440 kg |
| Testet til | 440 kg |
| Samle info | Usamlet |
| Vedligehold | Vaskes med vand og mild sæbe. |
| Opbevaring | Bør opbevares indendørs om vinteren |
| Anvendelse | Udendørs |
| Producent | JYSK A/S Sødalsparken 18, DK-8220 Brabrand JYSK.com |
Havemøbel sæt
Pænt ser det ud men meget svært at samle. Det burde ikke være så svært. Men håber det lykkes.
Navn: Hanne Degner
Moeilijk in elkaar te zetten
Het was erg moeilijk om in elkaar te zetten. Daarbij pasten de onderdelen ook slecht op elkaar. Voor ons helaas geen tweede keer meer!
Navn: Ilona
Lijepa ali užasna za sastavljanje
Dvosjed je nemoguće sastaviti prekratka tkanina
Navn: Ivana
Hornslet lounge
Strakke uitstralling..stevigheid.. Wel wat spieren nodig om te monteren.. Mooi product..
Navn: Billemon gerd
Polecam
Trochę główkowania przy składaniu pierwszego krzesła, ale potem już idzie. Super jak za tą cenę.
Navn: Marcelina
Leuk tuinsetje
Prima setje, in elkaar zetten ging goed en genieten van deze set met buurtjes in de tuin. Stevig en goede zit.
Navn: Annemarie
Polecam
Zamowilam dwa takie zestawy wypoczynkowe przy skladaniu pierwszego male problemy ale przy drugim juz bez problemu wszystko sie zgdza w zestawie nic nie brakuję polecam 100%
Navn: Patrycja
Zestaw wypoczynkowy HORNSLET czarny
Idealny. Polecam
Navn: Ania Sz
Чудовий набір
Набір меблів для тераси- чудовий. Висока якість, приємна ціна, дуже гарно виглядає .
Navn: Наталія
Posezení
Máme chvilku, vypadá fajn.
Navn: Zdenka
JYSK tilbyder en række forskellige muligheder for levering, når du handler online. Her kan du finde et overblik og vælge den løsning, der passer bedst til dig.
Click & collect – gratis
Med Click & Collect kan du reservere produkter, som er på lager i en JYSK-butik og afhente dem der. Med Click & Collect vil du inden for 30 minutter få besked fra butikken, når dine varer er klar til afhentning. Der er ingen fragtomkostninger, når du bruger Click & Collect, og du betaler først, når du henter dine varer i butikken.
Afhent i butik - gratis
På hjemmesiden har du adgang til et endnu større sortiment, end du finder i vores butikker. Hvis du ønsker at købe produkter, der kun sælges online, betaler du på hjemmesiden og vælger levering til en JYSK-butik efter eget valg. Du bliver kontaktet af butikken, når dine varer er klar til afhentning. Denne mulighed for levering gælder alene, hvis din ordre overstiger en vis værdi.
Bemærk, at visse produkter ikke kan købes til afhentning i butik på grund af deres vægt eller emballage.
Hjemmelevering af mindre produkter – se priser
Når du handler på hjemmesiden, kan du vælge at få leveret din ordre til din hjemmeadresse, arbejdsplads eller hvor det ellers passer dig. Mindre pakker bliver leveret med posten eller af andre firmaer med speciale i at udbringe pakker.
Hjemmelevering af større pakker – se priser
I forbindelse med køb af større produkter som møbler, senge, madrasser osv. foretrækker mange kunder at få produkterne leveret.
Derfor samarbejder JYSK med store transportfirmaer, der er kendt for god service og levering til tiden. I forbindelse med dit køb kan du vælge, om du vil have levering til kantstenen eller helt ind i det rum, hvor varen skal stå.
Du kan se muligheder og priser i forbindelse med bestillingen.
Kun i butik
For JYSK er det vigtigt at give vores kunder alle muligheder både online og i vores butikker. I særlige tilfælde er der dog produkter, der kun kan afhentes i vores butikker. Det drejer sig typisk om udgående varer eller varer, der kun bliver solgt i en kortere periode. Hvis du finder produkter på hjemmesiden, som kun kan afhentes i butikken, kan du bestille dem via Click & Collect, eller besøge en af vores butikker, hvor vi glæder os til at tage imod dig.
Fragtpriser
Læs mere om fragtløsninger og priser.


