
Slap af udendørs i EJER loungestol. Med hynder med hurtigtørrende betræk, vejrbestandig polyrattan og et rustbestandigt aluminiumsstel kombinerer denne havestol komfort og holdbarhed. B103 x H67 x D94 cm
Egenskaber
- Hurtigtørrende betræk: Vandafvisende coating forhindrer vand i at trænge ind i hynderne
- Polyrattan: Vejrbestandigt syntetisk flet
- Aluminiumsstel: Rustbestandig og let
- Nem vedligeholdelse: Materialer, der kræver lidt eller ingen vedligeholdelse
Hurtigtørrende betræk
EJER loungestol indeholder behagelige hynder med en vandafvisende coating på indersiden af betrækket, som forhindrer vand i at trænge ind i hynderne. Det betyder, at hynderne tørrer hurtigt afhængigt af vind og temperatur, så du kan nyde loungestolen igen kort efter regn. Hynderne har et kraftigt strukturvævet betræk, som gør dem modstandsdygtige over for slid.
Polyrattan
Polyrattan er et let, syntetisk flet, der giver et naturligt look, samtidig med at det er vejrbestandigt og vedligeholdelsesfrit.
Aluminiumsstel
Denne loungestol har et stel af let aluminium. Det er rustbestandigt og kræver ingen vedligeholdelse.
Nem vedligeholdelse
EJER loungestol er lavet af holdbare kvalitetsmaterialer, der er vedligeholdelsesfrie. Du skal blot rengøre stolen med vand og mild sæbe. Opbevar hynderne indendørs uden for sæsonen for at forlænge deres levetid.
| Størrelse samlet | Bredde 103 cm, Højde 67 cm, Dybde 94 cm |
|---|---|
| Sædehøjde | 33 |
| Stole armlæns højde | 67 cm |
| Størrelse usamlet | Bredde 99 cm, Længde 106 cm, Højde 77 cm |
| Vægt | 27 kg |
| Materiale | , , , |
| Møbelsko | Polypropylen |
| Hynde | |
| Sædehynde | Stof 100% polyester, Fyld Polyuretanskum/100% polyester, fibre, Skumdensitet 30 kg/m³, Monteringspude 100% polypropylen, Vask Nej, Blegning Må ikke bleges, Tørretumbling Må ikke tørretumbles, Strygning Må ikke stryges, Rens Tåler ikke kemisk rens, Instruktion Kan pletrenses med vand |
| Ryghynde | Stof 100% polyester, Fyld 100% polyesterfiber, Monteringspude 100% polypropylen, Vask Nej, Blegning Må ikke bleges, Tørretumbling Må ikke tørretumbles, Strygning Må ikke stryges, Rens Tåler ikke kemisk rens, Instruktion Kan pletrenses med vand |
| Egenskaber | Hurtigtørrende betræk |
| Behandling | |
| Farve | Natur |
| Testet til | 110 kg |
| Inklusiv | Hynder i eksklusiv kvalitet med slidstærkt, strukturvævet betræk |
| Vedligeholdelsesfri | Ja |
| Samle info | Samlet |
| Vedligehold | Vedligeholdelsesfri. Vaskes med vand og mild sæbe. |
| Opbevaring | Bør opbevares indendørs om vinteren |
| Anvendelse | Udendørs |
| Producent | Kontakt Kundeservice |
Slap af udendørs i EJER loungestol. Med hynder med hurtigtørrende betræk, vejrbestandig polyrattan og et rustbestandigt aluminiumsstel kombinerer denne havestol komfort og holdbarhed. B103 x H67 x D94 cm
Egenskaber
- Hurtigtørrende betræk: Vandafvisende coating forhindrer vand i at trænge ind i hynderne
- Polyrattan: Vejrbestandigt syntetisk flet
- Aluminiumsstel: Rustbestandig og let
- Nem vedligeholdelse: Materialer, der kræver lidt eller ingen vedligeholdelse
Hurtigtørrende betræk
EJER loungestol indeholder behagelige hynder med en vandafvisende coating på indersiden af betrækket, som forhindrer vand i at trænge ind i hynderne. Det betyder, at hynderne tørrer hurtigt afhængigt af vind og temperatur, så du kan nyde loungestolen igen kort efter regn. Hynderne har et kraftigt strukturvævet betræk, som gør dem modstandsdygtige over for slid.
Polyrattan
Polyrattan er et let, syntetisk flet, der giver et naturligt look, samtidig med at det er vejrbestandigt og vedligeholdelsesfrit.
Aluminiumsstel
Denne loungestol har et stel af let aluminium. Det er rustbestandigt og kræver ingen vedligeholdelse.
Nem vedligeholdelse
EJER loungestol er lavet af holdbare kvalitetsmaterialer, der er vedligeholdelsesfrie. Du skal blot rengøre stolen med vand og mild sæbe. Opbevar hynderne indendørs uden for sæsonen for at forlænge deres levetid.
| Størrelse samlet | Bredde 103 cm, Højde 67 cm, Dybde 94 cm |
|---|---|
| Sædehøjde | 33 |
| Stole armlæns højde | 67 cm |
| Størrelse usamlet | Bredde 99 cm, Længde 106 cm, Højde 77 cm |
| Vægt | 27 kg |
| Materiale | , , , |
| Møbelsko | Polypropylen |
| Hynde | |
| Sædehynde | Stof 100% polyester, Fyld Polyuretanskum/100% polyester, fibre, Skumdensitet 30 kg/m³, Monteringspude 100% polypropylen, Vask Nej, Blegning Må ikke bleges, Tørretumbling Må ikke tørretumbles, Strygning Må ikke stryges, Rens Tåler ikke kemisk rens, Instruktion Kan pletrenses med vand |
| Ryghynde | Stof 100% polyester, Fyld 100% polyesterfiber, Monteringspude 100% polypropylen, Vask Nej, Blegning Må ikke bleges, Tørretumbling Må ikke tørretumbles, Strygning Må ikke stryges, Rens Tåler ikke kemisk rens, Instruktion Kan pletrenses med vand |
| Egenskaber | Hurtigtørrende betræk |
| Behandling | |
| Farve | Natur |
| Testet til | 110 kg |
| Inklusiv | Hynder i eksklusiv kvalitet med slidstærkt, strukturvævet betræk |
| Vedligeholdelsesfri | Ja |
| Samle info | Samlet |
| Vedligehold | Vedligeholdelsesfri. Vaskes med vand og mild sæbe. |
| Opbevaring | Bør opbevares indendørs om vinteren |
| Anvendelse | Udendørs |
| Producent | Kontakt Kundeservice |


