
Bring naturlig skønhed og høj komfort til dit uderum med SYLTHOLM loungesættet. Dette 4,5-personers sæt består af en sofa og 2 stole med komfortable hynder samt et matchende loungebord i FSC®-hårdttræ.
Egenskaber
- 4,5-personers loungesæt: 2,5-personers loungesofa, 2 loungestole og 1 bord
- Luksushynder: Med slidstærkt, strukturvævet betræk
- Oliebehandlet FSC®-hårdttræ: Forener holdbarhed og naturlig skønhed
- Vaskbart betræk: Hyndebetrækket kan tages af og vaskes ved 30°C
- FSC® 100%: Materialer fra ansvarligt forvaltede, FSC®-certificerede skove
4,5-personers loungesæt
Loungesættet består af en 2,5-personers loungesofa, 2 loungestole og et loungebord. Det matchende loungemøblement har komfortabelt plads til 4,5 personer.
Luksushynder
De medfølgende luksus-sæde- og ryghynder lader dig læne dig tilbage og slappe af i høj komfort. Hynderne har et slidstærkt, strukturvævet betræk, som gør dem modstandsdygtige over for slitage. Opbevar hynderne indendørs, når de ikke er i brug, for at beskytte dem mod vejret og forlænge deres levetid.
Oliebehandlet FSC®-hårdttræ
FSC®-hårdttræ har naturlig holdbarhed, lang levetid og et smukt udtryk. Træet er oliebehandlet for at beskytte det og fremhæve dets naturlige farve. Regelmæssig oliering anbefales for at bevare farven og beskytte mod fugt.
Vaskbart betræk
Hynderne har et betræk med lynlås, som nemt kan tages af og maskinvaskes ved 30°C, så det holdes friskt og rent. Hyndefyldet kan ikke vaskes.
FSC® 100%
FSC®-mærket er din garanti for, at materialerne i dette produkt stammer fra FSC®-certificerede skove eller andre kontrollerede kilder. Når du vælger FSC®-certificerede produkter, er du med til at beskytte verdens skove.
| Lounge sæt | 2,5-personers sofa, 2 stole, 1 bord |
|---|---|
| Sofa | |
| Størrelse samlet | Bredde 150 cm, Højde 71 cm, Dybde 76 cm, Sædehøjde 31 |
| Materiale | Stel Massivt akacietræ, Ryg Massivt akacietræ, Sæde Massivt akacietræ, Armlæn Massivt akacietræ |
| Type | 2,5-personers sofa |
| Stol | |
| Størrelse samlet | Bredde 71, Højde 71 cm, Dybde 76 cm, Sædehøjde 31 |
| Materiale | Stel Massivt akacietræ, Ryg Massivt akacietræ, Sæde Massivt akacietræ, Armlæn Massivt akacietræ |
| Stole armlæns højde | 54 cm |
| Bord | |
| Størrelse samlet | Bredde 55, Længde 100 cm, Højde 41 cm |
| Materiale | Stel Massivt akacietræ, Bordplade Massivt akacietræ |
| Bordhøjde - gulv til laveste kant af ramme | 40 cm |
| Møbelsko | Polyethylen |
| Størrelse usamlet | Bredde 55/42 cm, Længde 78/147 cm, Højde 75/59 cm |
| Vægt | 50 kg |
| Farve | Natur |
| Personer | 4.5 |
| Inklusiv | Hynder i eksklusiv kvalitet med slidstærkt, strukturvævet betræk |
| Behandling | Hvidolieret |
| Hynde | |
| Sædehynde | Stof 100% polypropylen, Fyld Polyuretanskum/100% polyester, fibre, Skumdensitet 23 kg/m³, Monteringspude 100% polypropylen, Vask 30°C, Blegning Må ikke bleges, Tørretumbling Må ikke tørretumbles, Strygning Må ikke stryges, Rens Tåler ikke kemisk rens, Instruktion Bør altid vaskes med lignende farver, Vær sikker på at lynlåsen er lukket før vask, Vaskbart betræk |
| Ryghynde | Stof 100% polypropylen, Fyld Polyuretanskum/100% polyester, fibre, Skumdensitet 23 kg/m³, Monteringspude 100% polypropylen, Vask 30°C, Blegning Må ikke bleges, Tørretumbling Må ikke tørretumbles, Strygning Må ikke stryges, Rens Tåler ikke kemisk rens, Instruktion Bør altid vaskes med lignende farver, Vær sikker på at lynlåsen er lukket før vask, Vaskbart betræk |
| Maks. belastning | 440 kg |
| Testet til | 440 kg |
| Samle info | Usamlet |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | FSC® 100% |
| Vedligehold | Behandles med træolie i henhold til den vedlagte vejledning. |
| Opbevaring | Bør opbevares indendørs om vinteren |
| Anvendelse | Udendørs |
| Producent | Kontakt Kundeservice |
Bring naturlig skønhed og høj komfort til dit uderum med SYLTHOLM loungesættet. Dette 4,5-personers sæt består af en sofa og 2 stole med komfortable hynder samt et matchende loungebord i FSC®-hårdttræ.
Egenskaber
- 4,5-personers loungesæt: 2,5-personers loungesofa, 2 loungestole og 1 bord
- Luksushynder: Med slidstærkt, strukturvævet betræk
- Oliebehandlet FSC®-hårdttræ: Forener holdbarhed og naturlig skønhed
- Vaskbart betræk: Hyndebetrækket kan tages af og vaskes ved 30°C
- FSC® 100%: Materialer fra ansvarligt forvaltede, FSC®-certificerede skove
4,5-personers loungesæt
Loungesættet består af en 2,5-personers loungesofa, 2 loungestole og et loungebord. Det matchende loungemøblement har komfortabelt plads til 4,5 personer.
Luksushynder
De medfølgende luksus-sæde- og ryghynder lader dig læne dig tilbage og slappe af i høj komfort. Hynderne har et slidstærkt, strukturvævet betræk, som gør dem modstandsdygtige over for slitage. Opbevar hynderne indendørs, når de ikke er i brug, for at beskytte dem mod vejret og forlænge deres levetid.
Oliebehandlet FSC®-hårdttræ
FSC®-hårdttræ har naturlig holdbarhed, lang levetid og et smukt udtryk. Træet er oliebehandlet for at beskytte det og fremhæve dets naturlige farve. Regelmæssig oliering anbefales for at bevare farven og beskytte mod fugt.
Vaskbart betræk
Hynderne har et betræk med lynlås, som nemt kan tages af og maskinvaskes ved 30°C, så det holdes friskt og rent. Hyndefyldet kan ikke vaskes.
FSC® 100%
FSC®-mærket er din garanti for, at materialerne i dette produkt stammer fra FSC®-certificerede skove eller andre kontrollerede kilder. Når du vælger FSC®-certificerede produkter, er du med til at beskytte verdens skove.
| Lounge sæt | 2,5-personers sofa, 2 stole, 1 bord |
|---|---|
| Sofa | |
| Størrelse samlet | Bredde 150 cm, Højde 71 cm, Dybde 76 cm, Sædehøjde 31 |
| Materiale | Stel Massivt akacietræ, Ryg Massivt akacietræ, Sæde Massivt akacietræ, Armlæn Massivt akacietræ |
| Type | 2,5-personers sofa |
| Stol | |
| Størrelse samlet | Bredde 71, Højde 71 cm, Dybde 76 cm, Sædehøjde 31 |
| Materiale | Stel Massivt akacietræ, Ryg Massivt akacietræ, Sæde Massivt akacietræ, Armlæn Massivt akacietræ |
| Stole armlæns højde | 54 cm |
| Bord | |
| Størrelse samlet | Bredde 55, Længde 100 cm, Højde 41 cm |
| Materiale | Stel Massivt akacietræ, Bordplade Massivt akacietræ |
| Bordhøjde - gulv til laveste kant af ramme | 40 cm |
| Møbelsko | Polyethylen |
| Størrelse usamlet | Bredde 55/42 cm, Længde 78/147 cm, Højde 75/59 cm |
| Vægt | 50 kg |
| Farve | Natur |
| Personer | 4.5 |
| Inklusiv | Hynder i eksklusiv kvalitet med slidstærkt, strukturvævet betræk |
| Behandling | Hvidolieret |
| Hynde | |
| Sædehynde | Stof 100% polypropylen, Fyld Polyuretanskum/100% polyester, fibre, Skumdensitet 23 kg/m³, Monteringspude 100% polypropylen, Vask 30°C, Blegning Må ikke bleges, Tørretumbling Må ikke tørretumbles, Strygning Må ikke stryges, Rens Tåler ikke kemisk rens, Instruktion Bør altid vaskes med lignende farver, Vær sikker på at lynlåsen er lukket før vask, Vaskbart betræk |
| Ryghynde | Stof 100% polypropylen, Fyld Polyuretanskum/100% polyester, fibre, Skumdensitet 23 kg/m³, Monteringspude 100% polypropylen, Vask 30°C, Blegning Må ikke bleges, Tørretumbling Må ikke tørretumbles, Strygning Må ikke stryges, Rens Tåler ikke kemisk rens, Instruktion Bør altid vaskes med lignende farver, Vær sikker på at lynlåsen er lukket før vask, Vaskbart betræk |
| Maks. belastning | 440 kg |
| Testet til | 440 kg |
| Samle info | Usamlet |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | FSC® 100% |
| Vedligehold | Behandles med træolie i henhold til den vedlagte vejledning. |
| Opbevaring | Bør opbevares indendørs om vinteren |
| Anvendelse | Udendørs |
| Producent | Kontakt Kundeservice |


