
Havestol i massiv FSC®-teak. Teak er en elegant og holdbar hårdttræstype med et højt indhold af naturlig olie, som forhindrer fugt i at blive absorberet i træet. Med tiden udvikler teak en sølvgrå patina.
Varenummer: 3791620
| Størrelse samlet | Bredde 56 cm, Højde 78 cm, Dybde 53 cm |
|---|---|
| Sædehøjde | 43 |
| Stole armlæns højde | 64 cm |
| Størrelse usamlet | Bredde 56 cm, Længde 86 cm, Højde 7 cm |
| Vægt | 5 kg |
| Materiale | , , , , |
| Møbelsko | Polypropylen |
| Behandling | Ubehandlet |
| Farve | Natur |
| Testet til | 110 kg |
| Samle info | Usamlet |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Vedligehold | Behandles med træolie i henhold til den vedlagte vejledning. |
| Opbevaring | Bør opbevares indendørs om vinteren |
| Anvendelse | Udendørs |
| Producent | Kontakt Kundeservice |
Havestol i massiv FSC®-teak. Teak er en elegant og holdbar hårdttræstype med et højt indhold af naturlig olie, som forhindrer fugt i at blive absorberet i træet. Med tiden udvikler teak en sølvgrå patina.
Varenummer: 3791620
| Størrelse samlet | Bredde 56 cm, Højde 78 cm, Dybde 53 cm |
|---|---|
| Sædehøjde | 43 |
| Stole armlæns højde | 64 cm |
| Størrelse usamlet | Bredde 56 cm, Længde 86 cm, Højde 7 cm |
| Vægt | 5 kg |
| Materiale | , , , , |
| Møbelsko | Polypropylen |
| Behandling | Ubehandlet |
| Farve | Natur |
| Testet til | 110 kg |
| Samle info | Usamlet |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Vedligehold | Behandles med træolie i henhold til den vedlagte vejledning. |
| Opbevaring | Bør opbevares indendørs om vinteren |
| Anvendelse | Udendørs |
| Producent | Kontakt Kundeservice |



