
Varenummer: 5098401
| Materiale | 85% polyester (20% genanvendt)/15% viskose |
|---|---|
| Vask | 30°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | * Strygning muligt ved lav temperatur (max. 110ºC) |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Instruktion | Bør altid vaskes med lignende farver, Vask og tør før oplægning |
| Topafslutning | Rynkebånd og kroge, Løbegang |
| Størrelse | 1 x B140 x H245 cm |
| Styk pr. pakke | 1 styk |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Inkl. | Oplægningsbånd |
| Oplægning af gardin | Gardinet kan let lægges op med strygejern og det medfølgende oplægningsbånd |
| Vægt | 70 g/m². |
| Design | Mønstret |
| Farve | Hvid |
| Farvemetode | Farvet |
| Producent | Kontakt Kundeservice |
Varenummer: 5098401
| Materiale | 85% polyester (20% genanvendt)/15% viskose |
|---|---|
| Vask | 30°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | * Strygning muligt ved lav temperatur (max. 110ºC) |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Instruktion | Bør altid vaskes med lignende farver, Vask og tør før oplægning |
| Topafslutning | Rynkebånd og kroge, Løbegang |
| Størrelse | 1 x B140 x H245 cm |
| Styk pr. pakke | 1 styk |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Inkl. | Oplægningsbånd |
| Oplægning af gardin | Gardinet kan let lægges op med strygejern og det medfølgende oplægningsbånd |
| Vægt | 70 g/m². |
| Design | Mønstret |
| Farve | Hvid |
| Farvemetode | Farvet |
| Producent | Kontakt Kundeservice |



